29 мај, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТЗастрашувачка руска армија чека да се приклучи на инвазијата(ВИДЕО)

Застрашувачка руска армија чека да се приклучи на инвазијата(ВИДЕО)

Руските војници од повеќе страни напредуваат кон центарот на Киев, а се чини дека е само прашање на време кога украинската престолнина ќе падне во рацете на агресорите.

Исто така, Русите напредуваат на повеќето други боишта низ земјата.

На социјалните мрежи е објавено застрашувачко видео од моќната руска армија која чека да се приклучи на инвазијата на Украина во регионот на Крим.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП