петок, 7 октомври 2022
ПочетнаДИЕТИТечна диета - план за исхрана за ефикасно губење на килограмите

Течна диета – план за исхрана за ефикасно губење на килограмите

Течната диета е многу ефикасна доколку сакате брзо да ги загубите килограмите. Оваа диета максимално можете да ја држите две недели и за тоа време можете да намалите 10-15 кг.

Течната диета го намалува обемот на стомакот и од таа причина лесно ќе го контролирате својот апетит и ќе загубите повеќе килограми.

Течната диета се базира на консумација на течна храна, сокови, супи, млечни производи, билни чаеви и вода. Вкупната количина на течности дневно не би требало да биде повеќе од три литри.

09:00 – една шолја овесна каша

10:00 – шолја супа (бистра супа)

11:00 – чаша топла вода

12:00 – една чаша природно цеден сок разблажен со вода

13:00 – чаша топла вода

14:00 – чаша млеко

15:00 – шолја чај без шеќер

16:00 – шолја супа без сол

17:00 – чаша топла вода

18:00 – чаша топла вода

19:00 – една чаша сок

20:00 – чаша топла вода

21:00 – шолја јогурт (нискомасен)

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП