понеделник, јануари 17, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАБиткоинот продолжува низводно, пад од 12,1 отсто

Биткоинот продолжува низводно, пад од 12,1 отсто

Биткоинот падна за 12,14 отсто на 47.176,09 долари во саботата, губејќи 6.567,6 долари од претходното затворање.

Биткоинот, најголемата и најпознатата криптовалута во светот, падна за 31,6 отсто во споредба со 69.000 долари кои ги достигна на 10 ноември оваа година.

Етереумот падна за 10,14 отсто на 3.794,61 долари во саботата, губејќи 428,19 долари од претходното затворање.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,751фановиЗаследи
2,158следбенициЗаследи
1,420следбенициЗаследи