среда, 5 октомври 2022
ПочетнаСПОРТБИЗСуспензија за Леброн Џејмс

Суспензија за Леброн Џејмс

НБА лигата експресно ги соопшти казните за инцидентот што се случи на натпреварот во Детроит, помеѓу Пистонс и ЛА Лејкерс.

Џејмс доби суспензија од еден натпревар. Тој ќе го пропушти вечерашниот дуел со Њујорк Никс.

Леброн Џејмс, направи хаос кога без топка, со намера го удри во лицето центарот на Детроит, Ајзеа Стјуарт.

Стјуарт нема да игра два натпревари. Центарот доби осум конци, а казната е поголема од онаа на Џејмс, поради неспортското однесување и обидот да предизвика тепачка.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП