среда, јануари 19, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТНајмалку петмина загинати а околу 40 повредени кога автомобил влета во божиќна...

Најмалку петмина загинати а околу 40 повредени кога автомобил влета во божиќна парада во Висконсин(ВИДЕО)

Најмалку едно лице загина, а повеќе од 20 се повредени кога автомобил влета во божиќна парада во градот Вокиша, во американската сојузна држава Висконсин.

Началникот на полицијата Ден Томсон изјави дека лицето кое се смета за одговорно е во притвор, додека возилото по инцидентот е пронајдено на 32 километри западно од Милвоки.

Возилото удрило во повеќе од 20 луѓе. Некои од повредените се деца, а има и неколку смртни случаи како последица на овој инцидент – изјави Томсон за новинарите.

Тој изјави дека еден полицаец пукал во возилото.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,744фановиЗаследи
2,161следбенициЗаследи
1,419следбенициЗаследи