петок, јануари 21, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСВЕТКралицата Елизабета не се чуствува добро, лекарите препорачуваат одмор

Кралицата Елизабета не се чуствува добро, лекарите препорачуваат одмор

Британската кралица Елизабета Втора го прифати советот на лекарот да се одмори следните неколку дена и ја откажа планираната посета на Северна Ирска, објави во средата Бакингемската палата.

„Кралицата неволно го прифати советот на лекарот да се одмори следните неколку дена“, објави Палатата.

„Нејзиното Височество е во добро расположение и е разочарана е што нема да може да ја посети Северна Ирска, каде што требаше да има ангажмани денес и утре“, се наведува.

Кралицата испраќа „најтопли желби до луѓето во Северна Ирска и со нетрпение очекува идна посета“, се додава.

Кралицата (95) владее речиси седум децении.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП