сабота, 1 октомври 2022
ПочетнаСПОРТБИЗРоналдо не е стартер, бидејќи побарал трансфер?

Роналдо не е стартер, бидејќи побарал трансфер?

Кристијано Роналдо не е стартер за Јувентус, бидејќи се надева дека до крајот на преодниот рок ќе си најде нов клуб, тврдат италијанските медиуми.

Шпекулациите почнаа откако Масимилијано Алегри не го постави Роналдо во стартниот тим за мечот против Удинезе и покрај тоа што е физички подготвен. Шпекулациите прво велеа дека се работи за конфликт меѓу тренерот и фудбалерот, но според Фабрицио Романо, добро запознаен со случувањата во италијанскиот фудбал, петкратниот освојувач на „Златната топка“ е посветен на тоа да си најде нов клуб до 31 август.

Потпретседателот на Јувентус, Павел Недвед пак, пред стартот на мечот изјави дека се работи за проблем со физичката подготовка, и вети дека тој останува во Јувентус.

„Не треба да правиме сензационални приказни каде што ги нема. Роналдо останува во Јувентус“, изјави Недвед.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП