среда, 29 ноември 2023
ПочетнаАВТОБИЗОсвежен изгледот на лимузината „G70“ (ФОТО)

Освежен изгледот на лимузината „G70“ (ФОТО)

Луксузниот бренд на „Hyundai“, „Genesis“ го освежи изгледот на својата најмала лимузина „G70“ која сега има унапреден дизајн и технологија.

„G70“ е директен ривал на „Audi A4“ и „BMW Series 3“, а освежениот модел има најмногу промени на предниот дел каде се наоѓа решетката за ладилникот.

Направени се промени и на задниот дел на автомобилот, со нови „LED“ светла.

Во внатрешноста е сместен нов 10,25-инчен екран со инфо-забавен систем кој поддржува „Google Play“ системот, a има и безжичен полнач за мобилни.

Се очекува повеќе детали за овој модел да бидат познати веќе наредниот месец.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП