понеделник, 25 септември 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАСончево време со умерена облачност

Сончево време со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 30 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП