Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Лубеница диета: За 5 дена 2 кг помалку

Време: 14:35

Датум: август 6, 2020

Категорија: ДИЕТИ

Постојат повеќе диети каде главната намирница е лубеницата. Сепак, оваа верзија е најпопуларна и дава одлични резултати во намалувањето на килограмите и чистењето на организмот.

После пет дена држење на диетата се прави пауза од една недела, а потоа по желба, може да се повтори. При држењето на диетата треба да пиете по осум чаши вода, чај или свежо цеден сок.

Појадокот е секој ден ист: Кришка лубеница и вашиот омилен утрински напиток (кафе, чај и сл… без шеќер). Една кришка претставува парче од лубеница од 300 до 350 гр.

1. Ден

Ручек: 100 гр. варено говедско месо, 100 гр. варен ориз со сос од домати, кришка лубеница.

Вечера: 50 гр сирење, 1 парче интегрален тост леб

Watermelon-Summer-Food

2. Ден

Ручек: 1 парче интегрален тост леб, 50 гр варени пилешки или мисиркини гради, кришка лубеница.

Вечера: 100 гр. риба на скара, 1 парче интегрален тост леб, сезонска салата.

3. Ден

Ручек: 30 гр. шпагети со сирење и домати, кришка лубеница.

Вечера: мешана салата од домати, краставици, пиперки, кромид и зелена салата, 50 гр младо сирење, кришка лубеница.

4. Ден

Ручек: една чинија супа од зеленчук, едно парче интегрален тост леб, 50 гр варени пилешки гради, кришка лубеница.

Вечера: 2 варени компири со пармезан, сезонска салата, кришка лубеница

watermelon-617x416

5. Ден

Ручек: 50 гр варено говедско со шампињони, едно парче интегрален тост леб, кришка лубеница.

Вечера: 50 гр младо сирење, 2 парчиња интегрален тост леб, кришка лубеница.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • ДИЕТА: ИП Шејк диета – 4 кг за 5 дена!

  ДИЕТА: ИП Шејк диета – 4 кг за 5 дена!

  Напомена: Да нема забуна – диетата за која станува збор на оваа страница не е Ideal Protein Diet, која се темели на протеински шејкови и навлегување во кетоза…

 • Диета со кисело млеко

  Диета со кисело млеко

  Оваа диета може да ви помогне да изгубите 5 – 6 килограми за 10 дена. Сепак, бидејќи е во прашање рестриктивна диета, таа не би…

 • Есенска диета: За една недела, три килограми помалку!

  Есенска диета: За една недела, три килограми помалку!

  Изгубете го вишокот килограми лесно и здраво, без исфрлање на ниту една група на намирници. Есента изобилува со големи трпези кои многу негативо влијаат на…

 • Диета „Баланс“ – 5 кг за 1 месец

  Диета „Баланс“ – 5 кг за 1 месец

  Балансираната исхрана е клуч за совршената фигура. Затоа, решивме да ви понудиме една балансирана диета со која непречено може да симнете 5 кг за 1…

 • ДИЕТА: Месечева диета – дури и до 3 кг дневно!

  ДИЕТА: Месечева диета – дури и до 3 кг дневно!

  „Месечевата диета“ е добро позната метода за која се вели дека врши детоксикација на организмот и го потикнува телото на губење на тежината – дури и…

 • ДИЕТА: Краставица диета

  ДИЕТА: Краставица диета

  Диетата со крставици е идеална за сите оние кои ги мрзи премногу да размислуваат што ќе јадат додека се на диетa затоа што диетниот план…

 • Диета за вработени (Предлог мени за пет дена)

  Диета за вработени (Предлог мени за пет дена)

  Не е лесно да се практикува посебен режим на исхрана ако сте на работа цел ден. Сепак не губете волја бидејќи група американски нутриционисти објавија…

 • Диета 2+1: Намалете 5 кг за 2 недели

  Диета 2+1: Намалете 5 кг за 2 недели

  Ако вашата желба е идеалната линија, не е потребно да се откажете од омилената храна… Овој режим на исхрана се базира на внесување на големи…

 • Медитеранска диета

  Медитеранска диета

  Британскиот нутриционист, д-р. Ана Бинс, понуди решение за најголемиот проблем на секој кој ќе се фати во костец со намалувањето на килограмите – истрајноста. Да…

 • ДИЕТА: Експрес диета – 2 кг за 3 дена

  ДИЕТА: Експрес диета – 2 кг за 3 дена

  Едноставната експрес диета спаѓа во групата на „брзи диети”. Направена е така што диеталците нема да почувствуваат глад, а „наградата“ e два килограми помалку за…