Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,902.73 -0.05%    BESK 5,700.00 -8.06%    FERS 59,500.00 0%    GRNT 957.00 2.9%    KJUBI 1,261.00 -9.93%    KMB 5,991.11 0.74%    KPSS 321.00 -62.24%    OHB 4,501.00 0%    OKTA 3,153.00 0%    PKB 14,399.00 0%    POPK 16.00 -23.81%    RZLE 12.00 -7.69%    SBT 2,401.00 -7.3%    STB 1,055.00 -1.93%    

Стар тибетски тест со само 3 прашања кој открива многу за вас

Време: 11:03

Датум: јуни 2, 2020

Категорија: КАРИЕРА

Исклучете ја логиката, опуштете се и обидете се да одговорите на овие три прашања, со кои си игра нашата потсвест. Исто така, обидете се да не размислувате премногу за одговорите – само кажете го она што прво ви паѓа на ум.

Можете исто така да ги запишете одговорите. На крајот на тестот, ќе научите нешто важно за себе.

1. Замислете дека пет животни стојат пред вас. Ставете ги по редот што сакате:

крава, тигар, овци, коњ, свиња.

2. Опишете го секој термин во списокот подолу со само една придавка:

Кучето е…

Мачката е…

Стаорецот е…

Кафето е…

Морето е…

3. Запомнете ги петте луѓе што се важни за вас. Изберете боја за секој од нив од списокот подолу. Можете да изберете само една боја за секоја личност.

Жолта

Портокал

Црвено

Бела

Зелена

 

 Ајде да ги погледнеме резултатите сега

 

1. Одговорите на првото прашање се формираат според кои се нашите приоритети во животот:

Кравата укажува на кариера.

Тигарот е чувство на самопочит.

Овците претставуваат љубов.

Коњот го претставува семејството.

Свињата е пари.

 

2. Одговорите на второто прашање можат да откријат како го гледате животот на несвесно ниво:

Описот што го напишавте кај кучето, покажува како ја гледате вашата личност.

Како ја опишувате мачката, симболизира личноста на вашиот партнер.

Описот што го имате кај стаорецот претставува како ги гледате непријателите.

Описот на кафето, го покажува вашиот став кон сексот.

Вашиот опис на морето го опишува вашиот живот.

 

3. Боите се одредуваат според вашиот став кон луѓето што сте ги одбрале:

Жолтата е за луѓе што никогаш нема да ги заборавите и кои имаат (или имале) големо влијание врз вашиот живот.

Портокаловата е за личноста што ја сметате за вистински пријател.

Црвената е за личноста што ја сакате со целото срце.

Белата е за личноста што ја сметате за сродна душа.

Зелената е за личноста што ќе ја паметите до крајот на животот.

 

П.С. Тестот се смета за точен во 97% од случаите. Кои се вашите резултати?

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дали знаете што е М – циклус?

  Дали знаете што е М – циклус?

  Силната амбиција, јакиот карактер и самодовербата се заеднички карактеристики на повеќето високо образовани жени во светот. Тие знаат што сакаат, веруваат дека  можат, и ги…

 • Златни правила: 10 работи кои успешните луѓе ги прават за време на викендот

  Златни правила: 10 работи кои успешните луѓе ги прават за време на викендот

  Со денови го чекаме викендот, а кога ќе пристигне најчесто се случува тогаш да извршиме повеќе работни задачи отколку во работните денови. Проверете што советуваат…

 • Топ 10 деловни книги кои треба да ги прочитате во 2020 година

  Топ 10 деловни книги кои треба да ги прочитате во 2020 година

  Сакате да започнете свој блог, да покренете бизнис, да ги подобрите постојните аспекти на вашата деловна активност, да научите нови вештини, да стекнете попродуктивни навики?…

 • Учиме од најдобрите: 6 лекции за лидерство од Мајкл Џордан

  Учиме од најдобрите: 6 лекции за лидерство од Мајкл Џордан

  Деновите во карантин на добар дел од луѓето во светот им беа разубавени со документарната серија „Последниот танц“, посветена на славниот Мајкл Џордан и неговите…

 • Список на најмалку стресни работни места

  Список на најмалку стресни работни места

  Без разлика дали работите во канцеларија или во рудник, иако тие се различни, двете работни места можат да имаат многу тежок ефект врз психата. Сепак,…

 • Подгответе се, сите канцеларии ќе бидат виртуелни до 2030 година

  Подгответе се, сите канцеларии ќе бидат виртуелни до 2030 година

  Со употреба на пет немилосрдни трендови, целиот концепт за централизирано работно место ќе биде целосно застарен. Сопствениците на компании и претприемачи треба да размислуваат многу…

 • Работа од дома: На работа во пижами

  Работа од дома: На работа во пижами

  Работата од дома може да биде корисна и за работадавачот и за работникот. За пријатна работа од дневната соба, потребно е да се „подготви теренот“.…

 • Која професија ќе биде најбарана по пандемијата?

  Која професија ќе биде најбарана по пандемијата?

  Програмерите ќе бидат најбарани работници на пазарот на труд во наредните неколку децении. Тоа го изјави директорот за дистрибуција на технологија во Yandex, Григориј Бакунов,…

 • Најбарани работни места во време на корона

  Најбарани работни места во време на корона

  Побарувачката за работна сила рапидно се менува. На глобално ниво, сигурно ќе има помала побарувачка за туристички персонал, додека расте побарувачката за доставувачи и здравствени…

 • Каков бил Ајнштајн навистина?

  Каков бил Ајнштајн навистина?

  Постојат бројни анегдоти за еден од најголемите генијалци на сите времиња – Алберт Ајнштајн. За почеток, Ајнштајн не можел да се справи со чистотата во…