Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Неделен хороскоп 27.01.2020 до 01.02.2020

Време: 07:20

Датум: јануари 27, 2020

Категорија: ЗДРАВЈЕ

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Горди сте и тврдоглави – беспотребно трошите енергија на борба со другите. Не ги сметајте колегите за ривали.

ЉУБОВ: Опседнати сте со материјални нешта, а партнерот има чувство дека го користите.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза која ќе треба веднаш да ја намалите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Уживате во тоа да се докажувате, но внимајте ќе создадете љубомора и проблеми на работното место.

ЉУБОВ: Песимистични сте. Парнерот не знае како да ви помогне, па ќе се тргне настрана.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Доколку сакате да ја промените работата, размислете за нешто што има врска со комуникцииите.

ЉУБОВ: Слободните ги очекува некој интересен контакт со личност родена во знакот на Бик.

ЗДРАВЈЕ: Чувствително грло.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Вие сакате да доминирате на работното место, а тоа оваа недела ќе ви оди од рака.

ЉУБОВ: Ќе бидете склони на хистерија, а партнерот нема да може да ве истрпи, па ќе ве игнорира.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Одлична недела за напредок во работата, ќе дојдете до важни откритија кои многу ќе ви помогнат.

ЉУБОВ: Одлична недела и за љубов, ќе ви донесе романтични изненадувања и ново познанство.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стапалата.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Премногу ќе ги идеализирате колегите. Тоа ќе ви биде сериозен проблем оваа недела.

ЉУБОВ: Најлесно е да ги осудувате другите на љубовен план, но дали сте ги погледнале вашите постапки.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Можен е сериозен деловен проблем. Но не грижете се, ќе ви помогне некој Рак.

ЉУБОВ: Партнерот ќе биде нервозен, обидете се да не ја влошувате неговата состојба. Слободните ги очекува нова љубов.

ЗДРАВЈЕ: Кашлица и надразнети синуси.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Морате да вложите повеќе труд и напор за да започнете повторно да заработувате доволно.

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе имате многу работа. Со добрата организација ќе успеете да завршите се.

ЉУБОВ: Обидете се да ја испочитувате желбата на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со бубрезите.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Колегите ќе се потпрат на вас бидејќи ве сметаат за вредна и организирана личност. Помогнете им без калкулирање.

ЉУБОВ: Не се обидувајте да побегнете од себе и своите чувства, така никаде нема да стигнете.

ЗДРАВЈЕ: Во вас ќе владее стравот, најдете нешто за смирување.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ова недела ќе ги запоставите деловните обврски. Бидете внимателни никој да не го забележи тоа.

ЉУБОВ: Отворете се кон саканото лице или личноста која ви се допаѓа, премногу молчите.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте повеќе овошје и зеленчук.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Ќе остварите многу важен контакт со личност од странство. Искористете го тоа на вистинскиот начин.

ЉУБОВ: Иако се трудите да го потиснете она што го сакате и чувствувате, сепак тоа не ви оди од рака.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со висок притисок.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Неколку статистички студии спроведени во последните месеци покажаа поврзаност помеѓу климата и коронавирусот – колку е повлажнo и потоплo, толку е помала веројатноста за ширење…

 • Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Компанијата „Biokad“ ќе ги започне клиничките испитувања на вакцината против новиот коронавирус во Санкт Петербург кон крајот на јули, соопшти прес службата на таа руска…

 • Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Вакцината за коронавирус може да биде регистрирана во Русија во август, најави директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија, Александер Гунцбург. „Верувам дека…

 • Викенд хороскоп 16-17.05.2020

  Викенд хороскоп 16-17.05.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашата романтична страна викендов ќе излезе во прв план. Што повеќе се посветите на тоа, толку повеќе ќе бидете среќни…

 • Најмногу овошје се јаде на југот на Европа, а зеленчук на северот на овој континент

  Најмногу овошје се јаде на југот на Европа, а зеленчук на северот на овој континент

  Жените во Европа јадат повеќе овошје од мажите на овој континент, а луѓето со повисоко ниво на образование јадат повеќе овошје од помалку образованите луѓе,…

 • Еве како вирусот се шири во ресторан и тоа на една маса! Било доволно само половина час(видео)

  Еве како вирусот се шири во ресторан и тоа на една маса! Било доволно само половина час(видео)

  Нема да верувате колку лесно и брзо се пренесува вирусот! Белгискиот виролог, Марк Ван Ранст сподели видео од јапонски експеримент во кое се гледа колку…

 • Најновото истражување открива: Еве зошто коронавирусот повеќе ги погодува мажите

  Најновото истражување открива: Еве зошто коронавирусот повеќе ги погодува мажите

  Иако од COVID-19 може да се разболи било кој, се чини дека оваа болест најмногу ги погодува постарите мажи со хронични заболувања, покажа новото истражување.…

 • Доручкувајте го само ова: Цревата ќе проработат, обемот на половината ќе се намали, сите токсини ќе бидат исфрлени!

  Доручкувајте го само ова: Цревата ќе проработат, обемот на половината ќе се намали, сите токсини ќе бидат исфрлени!

  Индустриската замена нема ваков ефект, затоа што содржи многу додатоци, па потребно е да го направите сами доколку имате проблем со цревата и опстипација. Ако…

 • Препознајте ги раните симптоми на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот го уништува организмот!

  Препознајте ги раните симптоми на дијабетес: Ова е јасен знак дека шеќерот го уништува организмот!

  Ако овој симптом се забележи на време, дијабетесот може да се држи под контрола. Симптоми на дијабетес тип 2 вклучуваат замор, необјаснето слабеење и жед.…

 • Ако навистина морате нешто да грицнете пред спиење, тоа нека биде оваа намирница

  Ако навистина морате нешто да грицнете пред спиење, тоа нека биде оваа намирница

  Добриот сон е клучен за одржување на телесната тежина, менталното и физичкото здравје. Луѓето кои недоволно спијат имаат зголемен ризик од дебелина, срцеви заболувања и…