Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,760.64 -0.03%    BUTE 3,075.00 2.5%    CEVI 567.00 -2.91%    GRNT 1,202.69 0.29%    KMB 7,231.37 -0.1%    MPT 79,852.73 -0.06%    SBT 3,200.00 2.17%    SDOM 30.00 0%    STB 1,200.00 -1.72%    TNB 17,636.98 0.24%    TTK 1,600.00 1.78%    ZILU 195.00 2.63%    ZPKO 2,539.00 19.99%    ZPOG 1,800.00 -10%    

Постои диета која е како создадена за сите љубители на леб

Време: 09:30

Датум: декември 14, 2019

Категорија: ДИЕТИ

Двопек диетата е идеална за луѓе кои сакаат да ослабат, а не можат да се откажат од леб!

Двопек диетата се спроведува со многу овошен сок и чај. После пет дена, треба да паузирате, а во меѓувреме не треба да претерувате со јадење. По пауза од два дена, започнете ја диетата повторно, и така по ред, сè додека не ја достигнете посакуваната тежина.

Пред држење на диетата консултирајте се со доктор.

1 ден

Доручек: 1 двопек, шоља бело кафе, јаболко

Ручек: 2 двопека, 2 јогурти (во чаши), 2 тврдо варени јајца, 1 домат

Вечера: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

2 ден

Доручек: Исто како претходниот ден.

Ручек: 1 двопек, 1 јогурт, 1 варено јајце, 1 домат

Вечера: Исто како и ручекот.

3 ден

Доручек: Исто како претходните денови.

Ручек: 1 двопек, 250 грама свежо кравјо сирење, 1 зелена салата (зелка), 1 кисела краставичка, 1 домат

Вечера: 1 двопек, 125 грама шунка, 1 домат.

4 ден

Доручек: Исто како претходните денови.

Ручек: 1 двопек, 3 парчиња од говедско месо со варен зеленчук, 1 домат

Вечера: 1 двопек, 1 јајце, 1 јогурт.

5 ден

Доручек: Исто како претходните денови.

Ручек и вечера: бело пилешко месо со многу зеленчук (подготвено без маснотии). Тоа поделете го на два оброка.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Најпопуларна диета во 2020 година е – Шведска диета

  Најпопуларна диета во 2020 година е – Шведска диета

  Како што трендовите во светот на убавината и модата се менуваат со брзина на молња, не е изненадување што слични работи се случуваат и кога…

 • Диета со мед која гарантира резултати

  Диета со мед која гарантира резултати

  Поради големиот број на хранливи состојки, медот треба да се консумира секој ден, а каков е за држење диета – дознајте сами! Нутриционистите советуваат пред…

 • Едноставна контрола на порциите – Шака диета

  Едноставна контрола на порциите – Шака диета

  Ефикасно слабеење се постигнува, не со гладување и претерано откажување, туку со контролирање на порциите и внес на калории. Една од главните причини на нашата…

 • УН диета

  УН диета

  Стриктното спроведување на оваа диета доведува, покрај намалувањето на килограмите, и до промена на метаболизамот па затоа изгубените килограми не се враќаат. Диетета трае 90…

 • Таен рецепт за слабеење! Ослабете пет килограми за два дена!

  Таен рецепт за слабеење! Ослабете пет килограми за два дена!

  Магдоносот многу се користи во кулинарството и едноставно обожаваме да го додаваме во супи и салати. Можеме да го јадеме скоро секој ден, но во мали…

 • Што е интервален пост и колку е здрав?

  Што е интервален пост и колку е здрав?

  Интервалниот пост во моментов е најпопуларна диета, која подразбира наизменична смена помеѓу гладувањето и периодот на неограничен внес на калории. Еден од фактите, која ја…

 • Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите мора да потклекнат

  Кралот на диетите: Сок од 3 моќни намирници пред кои килограмите мора да потклекнат

  Губењето на килограми е процес во кој треба да се обврне внимание на голем број фактори. Освен физичката активност и контролираната диета која никако не…

 • Чудесна банана диета! Рецепт за лесно и здраво слабеење

  Чудесна банана диета! Рецепт за лесно и здраво слабеење

  Бананата е неправедно исфрлена од многу диети, но нутриционистите истакнуваат дека ова овошје игра голема улога во процесот на слабеење. За време на диетата неопходно…

 • Најголем сојузник во слабеењето: Ако сакате кисело млеко, оваа диета е вистинската работа за вас

  Најголем сојузник во слабеењето: Ако сакате кисело млеко, оваа диета е вистинската работа за вас

  Киселото млеко е исклучително корисна намирница која ја нормализира активноста на органите за варење, го подобрува имунитетот, помага да се ,,соберат” и исфрлаат токсини од…

 • Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

  Половина килограм помалку за една ноќ: Магичен пијалок кој се подготвува за 5 минути

  Некои пијалоци треба да се пијат наутро, други во текот на денот, а овој е препорака за навечер. Подгответе го на време и пијте го…