четврток, 19 мај 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСончево време со температура до 29 степени

Сончево време со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР.

Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево. Температурата ќе се движи од 5 до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Промена на временската состојба со наоблачување и намалување на дневната температура се очекува од среда.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП