четврток, 19 мај 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАСончево со слаб ветер од источен правец

Сончево со слаб ветер од источен правец

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец.

Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до 27 степени.

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП