среда, 1 февруари 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАОд утре значителна промена на времето

Од утре значителна промена на времето

Под влијание на влажен бран утре и во петок ќе настапи наоблачување со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има доцна попладне и во текот на ноќта кон петок (локално над 30 л/м2) кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во петок ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП