Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,322.35 0.93%    KMB 6,202.99 -0.46%    MPT 64,939.86 -0.09%    OHB 4,650.00 1.09%    RZLV 38.00 -5%    RZUS 55.70 9.22%    SBT 2,707.00 6.12%    TEL 318.00 2.91%    TNB 17,400.00 0.29%    ZPKO 2,270.00 0%    

“Дестинација Македонија” – новата кампања за патувања

Време: 11:18

Датум: септември 26, 2019

Категорија: ЕКОНОМИЈА

Секогаш со љубов и многу епитети ја опишуваме нашата мала и убава земја, но голем број од нас не почуствувале и виделе ни половина од убавините со кои таа располага. Прашањето е колку вистински ја имаме доживеано нашата земја? Кога последен пат сте се биле на Пелистер или на Кожув, воопшто? Сте јаделе ѓомлезе во Вевчани, сте јавале коњи или возеле АТV мотори во Маврово или сте се опуштиле на чист воздух на Пониква или Берово? Оваа есен сите патувачи имаат шанса да ја прошетаат и истражат Македонија и тоа по супер цени.

Станува збор за кампањата Дестинација Македонија, која се реалзира 5-та година по ред и нуди огромен избор на локални патувања по неверојатно ниски цени. Кампањата во наредните два месец на корисниците ќе им ги покаже сите „скриени“ места и активности во нашата земја кои чекаат да бидат истражени и дополнително ќе им докаже дека за добро доживување и авантура не е секогаш неопходна авионска карта.

Ова е една од најпопуларните и најголеми проекти во реализација на Grouper.mk, лидерот во е – трговија, од каде припремија над 100 зделки по примамливи цени за патувања низ цела Македонија овозможувајќи да се посети, вкуси и искуси најдоброто од земјава.

Кампањата која ќе трае од 25 септември па сè до 15 ноември 2019 е дефинитивно посебна по многу нешта, а пред се по големиот изборот на локации и сместувачки капацитети по супер цени и за сечиј вкус; понатаму поради можноста патувачите да изберат луксузно уживање на попуст во некој од Best of хотелите од Дестинација Македонија и да се релаксираат во природа и спа центрите на прекрасните Хотел Радика 5*, Хотел Тино св.Стефан, Sky Hotel & SPA 5*, Бањишт Хотел & SPA и многу други. Дополнително, ова е одлична шанса да се научи многу повеќе за нашата земја, а секој кој сака да го провери своето знаење може да го реши овој интересен Grouper квиз.

Доволно е само да го погледнете видеото за најава на кампањата и да ве поттикне да се впуштите во истражување на нашата Македонија и потсети зошто ја сакаме:

Дополнително, за време на кампањата, Grouper во партнерство со Mastercard подготвија неколку изненадувања со подароци и дополнителна заштеда за сите оние патувачи кои ќе купат некоја од зделките од Дестинација Македонија со својата Mastercard картичка.

Исто така, оваа година, преку онлајн гласање ќе бидат избрани и најдобрите хотели за 2019 година изгласани од Grouper заедницата која брои над 200.000 корисници.

Повеќе информации за кампањата и она што следува може да прочитате на нивниот блог.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

Еден одговор за “Дестинација Македонија” – новата кампања за патувања

 1. Пингбек: „Дестинација Македонија” е новата кампања за патувања – 1tv.mk

 • Нови 155 заразени од Kовид-19 во земјава, починати се две лица

  Нови 155 заразени од Kовид-19 во земјава, починати се две лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на Kовид-19 во: Скопје – 51,…

 • Првата вакцина против Ковид-19 во светот ќе биде регистрирана во Русија следната недела

  Првата вакцина против Ковид-19 во светот ќе биде регистрирана во Русија следната недела

  Русија ќе ја регистрира својата прва вакцина против коронавирусот на 12 август, рече рускиот заменик-министер за здравство, Олег Гриднев, пренесува „Спутник“. „ Во моментов е…

 • Македонска берза го објави Месечниот статистички билтен за јули 2020

  Македонска берза го објави Месечниот статистички билтен за јули 2020

  Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот 01.07 – 31.07.2020 година вкупниот промет изнесувал 382.669.81 денари и е намален за 14,16 отсто во однос…

 • Истражување: 60 отсто од излекуваните од Ковид-19 развиваат антитела

  Истражување: 60 отсто од излекуваните од Ковид-19 развиваат антитела

  Уште на почетокот на јули, виролозите од Медицинскиот универзитет во Виена известија дека само околу половина од заболените и излекуваните од коронавирус развиле заштитен имунолошки…

 • Колку пиво се произведува во Европската унија? (ИНФОГРАФИК)

  Колку пиво се произведува во Европската унија? (ИНФОГРАФИК)

  Повеќе од 34 милијарди литри пиво биле произведени во Европската унија во 2019-та година, според податоците на „Eurostat“. Доколку се подели со бројот на жители…

 • Светот пред „темпирана бомба“ на банкроти

  Светот пред „темпирана бомба“ на банкроти

  Владите ширум светот се обидуваат да превземат мерки со цел да им помогнат на компаниите кои се најпогодени од ширењето на коронавирусот. Меѓутоа, светот се…

 • Грижата за животната средина, обврска за секој од нас

  Грижата за животната средина, обврска за секој од нас

  Граѓаните, трговците, индустријата и општините со своите јавни комунални претпријатија, како и колективните постапувачи се многу значајни алки од системот, кои мораат постојано да функционираат…

 • Претседателот на Германија предизвика корона-скандал

  Претседателот на Германија предизвика корона-скандал

  Една фотографија од одмор во Јужен Тирол предизвика политички скандал во Германија поради непочитување на мерките за коронавирус. Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер позирал без маска…

 • Бесплатни телефонски линии за селектирање и собирање отпад

  Бесплатни телефонски линии за селектирање и собирање отпад

  ЈП Водовод и канализација – Скопје во рамки на кампањата „Заштити го канализацискиот систем – биди одговорен, однесувај се совесно“ ги повикува граѓаните да го…

 • Кинеските апликации трн во око на Америка

  Кинеските апликации трн во око на Америка

  Соединетите држави во средата соопштија дека сакаат да отстранат повеќе кинески апликации за паметни телефони од продавниците за апликации во САД и да ги спречат…