22 мај, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАДо среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти меѓу 6 и 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Во Скопје сончево со слаб претежно северен ветер, температура од 13 до 33 степени.

До среда ќе се задржи сончево и топло време. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината, особено во вторник. Значителна промена на временската состојба со наоблачување, врнежи од дожд и намалување на температурата се очекува од четврток.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП