1 март, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАФрлена када на дното на Охридското Езеро

Фрлена када на дното на Охридското Езеро

Нуркачкиот клуб „Акватек“ објави фотографии на кои се гледа када на дното на Охридското Езеро помеѓу Срјшче и Мостот на желбите. Фотографијата е направена на оддалеченост од 100 метри од брегот, на длабочина од пет метри.

„Некој си го реновирал клозетот. Секоја чест, браво…“, пишува во објавата на „Фејсбук“.

https://www.facebook.com/AkvatekOhrid/posts/2198483896916475

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП