петок, јануари 28, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈААвион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

Авион од Истанбул слета во Дубровник со отворени врати

Вистинска драма се случи утринава на аеродромот во Дубровник, кога авион „ербас А320-232“ на „Туркиш ерлајн“, од Истанбул пријави проблем на хидрауличниот систем на шасијата за време на слетувањето.

Како што објави порталот „Авиорадар“, пријавено е дека авионот слетал со отворени врати на стојниот трап и на багажниот простор.

Иако сите служби за итна помош веднаш беа ставени во состојба на подготвеност, авионот слета безбедно околу осум часот наутро без никакви интервенции.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП