Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,076.22 0.34%    AMEH 500.00 -18.7%    CKB 700.00 0%    FERS 80,000.75 0.76%    GRNT 920.00 0.48%    KJUBI 1,598.00 1.01%    KMB 5,495.20 0.32%    MKSD 227.00 2.76%    MPT 62,570.49 1.05%    MTUR 5,450.00 0%    OKTA 5,132.00 -2.99%    PKB 10,000.00 -15.54%    POPK 24.00 -4%    RZIN 101.00 0%    RZLE 19.00 0%    RZLV 82.00 0%    SBT 2,358.00 2.97%    STB 1,011.09 0.98%    STIL 120.23 1.68%    TEL 310.12 0.45%    TETE 2,477.00 3.17%    TKVS 5,369.69 1.31%    TNB 17,155.48 0.36%    TTK 1,302.00 -0.89%    

Чоколадна диета: 7 килограми помалку за само еден месец!

Време: 10:52

Датум: мај 9, 2019

Категорија: ДИЕТИ

Се сомневате дека можете да ослабете без да се откажете од вашите омилени деликатеси? Дозволете ни да ве разубедиме!

Оваа седумдневна чоколадна диета подразбира три главни оброци: доручек, ручек и вечера, плус едно слатко и една вкусна ужина секој ден. Во текот на диетата пијте најмалку осум чаши течности дневно – вода, чај и кафе со обезмастено млеко. Алкохол во оваа диета не е дозволен.

Се препорачува најмалку 30 минути пешачење секој ден.

Ако се придржувате до оваа диета еден месец, може да изгубите до 7 кг.

Прв ден

Доручек: 30 грама чоколадни снегулки со обезмастено млеко. Едно овошје.

Ручек: Интегрален леб со една лажица малку масен мајонез, 1/2 исецкано авокадо и мешана салата.

Вечера: 150 грама сирење од соја, боранија, зелка, кромид, бибер и печурки динстани во тава на малку рафинирано маслиново масло (додадете малку вода ако е потребно, и соја сос по вкус). Сервирајте со 50 грама интегрални тестенини.

Втор ден

Доручек: 1 варено јајце со две парчиња интегрален тост.

Ручек: Било која бистра супа (не кремаста) и два тоста од интегрален леб со тенок слој еурокрем.

Вечера: Туна салата и конзерва грав, домат, зелена салата и лук.

Трет ден

Доручек: 1 кеса чоколадна овесна каша со обезмастено млеко и едно јаболко.

Ручек: 25 грама младо сирење и 4 парчиња шунка ситно исецкајте и помешајте со исецкан домат, краставица, целер, зелена салата и зачинете по вкус. Една чоколадна банана.

Вечера: 4 парчиња пржено пилешко, 2 компири средна големина и неограничена количина на зелен зеленчук (суров, на пареа, барен или со скара). Една круша.

Четврт ден

Доручек: Овошна салата направена од три различни овошја по желба. Една чаша нискомаслен јогурт или кефир.

Ручек: Интегрална кифла со виршла, исецкан кромид пржен на тефлон на многу малку масло, шери домати, зелена салата и кечап.

Вечера: Еден подготвен оброк под 350 калории. Еден ред црно чоколадо.

Петти ден

Доручек: Две парчиња интегрален тост со тенко намачкан еурокрем.

Ручек: Омлет од две јајца, 20 грама ниско маслено сирење и шака спанаќ подготвен на многу малку масло. Сервирајте со зелена салата. Едно чоколадце.

Вечера: Пилешко бело месо со неколку лажички пире (користете нискомаслено млеко за спремање на пире), брокула и боранија. Едно јаболко, една лажица чоколаден крем.

Шести ден

Доручек: Крофна со чоколадо.

Ручек: Компири во лушпа со неколку лажици грав и зелена салата.

Вечера: Бакалар со 2 компири (средна големина) и салата од зелка.

Седми ден

Доручек: Направете шејк од една банана и 2 децилитри обезмастено млеко. Едно јаболко.

Ручек: Сендвич до 350 калории. Едно чоколадо.

Вечера: Измешајте една конзерва грав со една конзерва домати, една главица кромид и една мала тиквица. Се исецкајте, посолете и додадете малку бибер, 2 лажици пченкарен шеќер и гответе додека не омекне. Сервирајте со 1/2 чаша зготвен интегрален ориз.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

  Јогурт диета: За три дена, два килограми помалку

  Ова е време на годината кога сите зборуваат за јогурт диетата. Постои голема и мала јогурт диета. Првата, голема трае седум дена, а ние денес…

 • Диета за ефикасно слабеење: Обилен доручек и до 10 килограми помалку

  Диета за ефикасно слабеење: Обилен доручек и до 10 килограми помалку

  Диетата ”голем доручек” е се попопуларна. Основниот принцип на оваа диета е за време на најважниот оброк, доручекот, да јадете ‘кралски’ и секој нареден оброк…

 • Таблица на килограми: Колку вода дневно е добро да пиете за лесно слабеење?

  Таблица на килограми: Колку вода дневно е добро да пиете за лесно слабеење?

  Вашата тежина одредува колку точно вода морате да пиете во текот на денот. Секоја диета и начинот на губење на тежината подразбира и пиење доволно…

 • Супер диета! Кога сакате да ослабете најдобар е лимонот!

  Супер диета! Кога сакате да ослабете најдобар е лимонот!

  Оваа диета ја спречува акумулацијата на течности и го разградува вишокот маснотии во телото. Лимонот го прочистува телото и ги отстранува отровите благодарение на високата…

 • Се за диетата од брокули: Килограмите ги намалува како од шега, а нејзиното мени е големо изненадување

  Се за диетата од брокули: Килограмите ги намалува како од шега, а нејзиното мени е големо изненадување

  За оваа диета се говори дека ги симнува килограмите како од шега и го чисти организмот од токсини. Прв и втор ден Доручек: 200 грама…

 • 3 начини за слабеење без броење на калории и гладување

  3 начини за слабеење без броење на калории и гладување

  Многу е важно во вашиот план да ги вклучите навиките кои не делуваат во директна врска со килограмите, но значително ќе придонесат за нивното исчезнување.…

 • Скандинавска диета е новиот светски хит

  Скандинавска диета е новиот светски хит

  Уште една диета? Се чини секоја година дека некоја нова диета станува хит, за веќе неколку месеци да се замени со друга. Што се случува…

 • Нова диета која не ”мачи”, но дава одлични резултати

  Нова диета која не ”мачи”, но дава одлични резултати

  Континуирано ни пристигнуваат различни диети и за секоја од нив се тврди дека токму таа е најдобрата, најздравата и најефикасната. Диетата 16: 8 е нов…

 • Како ефикасно да примените кето диета

  Како ефикасно да примените кето диета

  Кетонската исхрана е еден од најпопуларните начини за регулирање на килограмите во моментов. Заговорниците на оваа диета велат дека тежината се губи ефикасно и без…

 • Евтино мени за брзо губење на тежината: Медицинска диета која ги топи килограмите

  Евтино мени за брзо губење на тежината: Медицинска диета која ги топи килограмите

  Едноставна и малку построга, медицинска диета која за нешто повеќе од еден месец го топи вишокот на килограми што долго време ве мачат! Таа трае…