понеделник, 11 декември 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАГруевски со порака преку Фејсбук: Јас сум во Будимпешта сега, и побарав...

Груевски со порака преку Фејсбук: Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од Унгарските власти

Поранешниот премиер Никола Груевски кој деновиве по него има распишана потерница за издржување казна затвор се јави од неговиот профил на Фејсбук каде објави дека е во Будимпешта и дека ќе бара политички азил од Унгарските власти.

Тој на својот фејсбук профил напиша дека во последните неколку денови добивал многу закани по својот живот.

“Секогаш ќе останам верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам”, додава Груевски во пораката.

Сеуште не е потврдено од македонските власти дали Груевски го користел фејсбук профилот.

 

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП