Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,997.21 2.49%    GRNT 860.00 3.42%    KMB 5,200.05 -0.07%    MPT 62,913.00 1.19%    OKTA 4,656.38 -0.08%    PPIV 41,102.00 0%    RMDEN10 98.00 -1.8%    RMDEN17 98.30 0%    SBT 2,350.00 -6%    SKP 54,000.00 0%    STB 1,012.09 -0.05%    TEL 290.00 0%    TKVS 5,350.00 -0.03%    TNB 15,499.05 -0.01%    UNI 2,067.06 -2.95%    

Нов и единствен хотел во Порторико! (фото)

Време: 13:02

Датум: јуни 13, 2018

Категорија: ЛУКСУЗ И ПАТУВАЊЕ

Спектакуларното крајбрежје во Порторико во себе крие еден „дијамант“ наречен „Дорадо Бич“.

Станува збор за отворена енклава, која е сместена на подрачјето на некогашниот приватен имот на Лауренц Рокфелер. Ова волшебно место своите врати ќе ви ги отвори во месец октомври, и ќе ви понуди луксузен одмор, поинаков од сите останати.

Со својот освежен дизајн, кој вклучува рачно изработени елементи и топла палета на бои во секоја од 114-те соби и апартмани на плажа, ова место е совршено за беспрекорен одмор и уживање. Во надворешноста има повеќе од 300.000 растенија кои се внимателно одбрани и засадени и отсликуваат совршен рај како и акцентитрана смирувачка атмосфера.

„Ѕвезда“ на ова одморалиште е „Су Каса“ вилата која располага со 5 спални соби кои се со модерен и елегантен изглед. Вилата нуди приватост како и остварување на сонот на секој кој мечтае за совршен одмор далеку од бучавата и гужвата.

Ресторанот покрај базенот е иделен за луѓе кои доаѓаат на одмор со своето смејство, а персоналот ќе биде максимално подготвен да ви ги исполни сите ваши желби.

После добриот оброк на плажа, спа центарот е дополнително уживање кое ќе ве одржи во форма.

Исто така, во овој дел се наоѓаат и двата нови бутици со внимателно избрани колекции на додатоци, подароци и секојдневена облека, кои ќе го разубават денот на секоја дама.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Изненадување на Гренланд: Кучиња влечат санка преку стопениот мраз

  Изненадување на Гренланд: Кучиња влечат санка преку стопениот мраз

  Пространството кое обично е рамен бел мраз бил покриен со вода, што е последица на поплавена ледена покривка. Стефен Олсен, научник од Данскиот метеоролошки институт,…

 • Ресторан Бакал за врвно гастрономско уживање!

  Ресторан Бакал за врвно гастрономско уживање!

  Во последните неколку години подготовката на вкусна традиционална храна и десерти во земјава се издигна на високо ниво, а Македонија стана една од најпосакуваните дестинации…

 • Шкотски мореуз крие древен метеорски кратер?

  Шкотски мореуз крие древен метеорски кратер?

  Научниците сметаат дека дошло веме за целосен геофизички преглед на Минч, за да се види дали шкотскиот мореуз крие древен метеорски кратер. Идејата, дека таква…

 • Промоција на црногорските туристички потенцијали

  Промоција на црногорските туристички потенцијали

  Црногорскиот туристички сојуз, во соработка со Амбасадата на Црна Гора во Р. Северна Македонија, викендов организираше промоција на туристичките потенцијали на оваа земја на градскиот…

 • Најлуксузниот Samsung за фановите на ”Game of Thrones” (фото/видео)

  Најлуксузниот Samsung за фановите на ”Game of Thrones” (фото/видео)

  Луксузниот бренд Caviar ја претстави декорираната верзија на Samsung Galaxy Fold моделот, кој како главна инспирација ја имал една од најгледаните телевизиски серии некогаш, ”Game of…

 • На Урал пронајден смарагд од 1,6 килограми

  На Урал пронајден смарагд од 1,6 килограми

  Во текот на изминатите 30 години во Свердловската област во Русија ископани се многу смарагди. Сепак, никој не тежел 1,6 килограми! Ретко голем скапоцен камен…

 • Ранет делфин побара помош од нуркачи(видео)

  Ранет делфин побара помош од нуркачи(видео)

  Снимката на делфин кој се наоѓа во тешка ситуација и кој одлучи да им ја даде својата доверба на нуркачите со надеж дека ќе му…

 • Недела дена одмор од 250.000 долари

  Недела дена одмор од 250.000 долари

  Само една недела одмор во Isla Sa Ferradura ќе ве чини минимум четврт милион долари, и тоа вон сезона. Ибица е веќе истражено игралиште на љубителите…

 • Ајфелова кула го прославува 130. роденден(видео)

  Ајфелова кула го прославува 130. роденден(видео)

  Еден од најпознатите споменици во светот, симбол и прва асоциација на главниот град на Франција, Ајфеловата кула, изградена е во 1889 година како експонат за…

 • Најскапото кафе во светот – 75 долари за една шолја

  Најскапото кафе во светот – 75 долари за една шолја

  Калифорниските кафулиња од неодамна го нудат најскапото кафе во светот по цена од 75 долари за шолја, објави агенцијата АП. Кафулињата „Клач кофи ростерс“ во…