Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Лимитирана серија – Alfa Romeo Giulia Sport Edition (фото)

Време: 11:59

Датум: јуни 13, 2018

Категорија: АВТОБИЗ

„Alfa Romeo“ подготви посебна лимитирана серија на моделот „Giuliа“ наречена „Sport Edition“.

Надворешноста ја красат новиот преден и заден браник од „сестринската“ верзија „Veloce“.

Внатре се истакнуваат спортскиот волан обвиткан со кожа, алуминиумскиот менувач (осумстепениот автоматик е единствениот избор), како и детали на котролната табла, централната конзола и панелите на вратите.

Што се однсува до технологиите, тука е 6,5-инчниот дисплеј на мултимедијалниот систем кој е компатибилен со „Android Auto“ и „Apple CarPlay“ со сателитската навигација „Alfa Connect Nav“.

Листата се затвора со прилагодливата клупа по принцип 40/20/40.

Нормално, посебна приказна се погонските единици. Посебната „Alfa Romeo Giulia Sport Edition“ пристигнува во две верии.

Еден турбобензинец 2,0-литарски со 200 KS и еден турбо дизел 2,2-литарски со 180 KS, а и двата се со погон само на задната осовина.

Цената на моделот е 47.000 eвра без оглед на изборот на мотор.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Новата ŠKODA FABIA(ФОТО)

  Новата ŠKODA FABIA(ФОТО)

  Škoda го освежи и го наполни со технологија својот популарен модел од B сегментот, а почетокот со продажба на Fabia на европскиот пазар е одбележан…

 • BMW полека ја открива новата Seriеѕ 3 (видео)

  BMW полека ја открива новата Seriеѕ 3 (видео)

  „BMW“ постапено открива детали од новиот модел, а во најновото соопштение, покрај видео снимката од пред-продуктивниот тест на автомобилот – објавени се и неколку нови…

 • Toyota се откажа со уште еден модел во Европа

  Toyota се откажа со уште еден модел во Европа

  Сегментот на компактните комбиња и на миниванови на европскиот пазар продолжува да се намалува поради притисокот на кросоверите што го принуди јапонскиот прозиводител да се…

 • Alfa Romeo го „убива“ MiTo на почетокот на 2019-та

  Alfa Romeo го „убива“ MiTo на почетокот на 2019-та

  На почетокот на 2019-та година, „Alfa Romeo“ ќе престане да го продава својот најмал модел – „MiTo“. Ова е објавено од „Autocar“, се повикува на…

 • Нови фотографии од BMW Z4 пред светската премиера (фото)

  Нови фотографии од BMW Z4 пред светската премиера (фото)

  На првите официјални фотограии се гледа верзијата „Z4 M40i“ за која се вели дека има мотор од околу 385 ks. По неофицијалните, се појавија и…

 • Еволуцијата на Mazdа RX-7: 24 години во 4 минути (видео)

  Еволуцијата на Mazdа RX-7: 24 години во 4 минути (видео)

  Јапонските произодители постепено ги обновуваат легендарните спортски модели од 80-тите и 90-тите години. „Honda“ пред неколку години го претстави новиот „NSX“, a „Toyota“ наскоро ќе…

 • Летно возење во малку поинакви услови

  Летно возење во малку поинакви услови

  Познато по високите температури, убавото време, годишните одмори и омилените патувања, летото е период од годината кој сите со нетрпение го очекуваме. Оваа година имаме…

 • Land Rover, Range Rover и Road Rover

  Land Rover, Range Rover и Road Rover

  „Land Rover“ и „Range Rover“ се долго синоним за британската авто-индустрија, а сега на оваа продукција ќе се приклучи и „Road Rover“. Како што пренесуваат…

 • BMW подготвува ривал на Porsche Panamerа

  BMW подготвува ривал на Porsche Panamerа

  По купето од новата „Serieѕ 8“, „BMW“ ќе претстави и кабриолет, но и „Gran Coupe“ верзија која беше забележана за време на тестирањата на патиштата…

 • Cupra Arona го „напаѓа“ Nissan Juke Nismo

  Cupra Arona го „напаѓа“ Nissan Juke Nismo

  „Seat“ планира до 2020-та да претстави спортска верзија на својот најмал кросовер кој ќе го има знакот на „Cupra“. „Cupra Arona“ со високи перформанси ќе…