Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Погледнете што се крие позади добрата фигура на Кејт Мидлтoн!

Време: 09:55

Датум: јуни 9, 2018

Категорија: ДИЕТИ

За да ја одржи својата тенка фигура, Кејт наводно јаде многу сува храна. Како и многу овошје и зеленчук, односно јаде храна што не е варена.

Нејзини омилени намирници се бобинките, лубеницата и табулот.

Имено, кога Кејт и Вилијам биле во посета на Индија, од шефот на хотелот во кој престојувале побарале да им биде послужувана само вегетеријанска храна.

Сите посакуваат да изгледаат совршено на денот на нивната свадба, а Кејт не е исклучок. Според одредени извори се потврдува дека таа непосредно пред свадбата се држела до „Дукан“ диетата, што значи дека таа не јадела намирници кои во себе содржат јаглеро-хидрати. Според оваа диета треба да се јаде исклучиво само риба, месо, јајца и млечни производи без маснотии. Сепак ова е диета по која не смее да се придржувате предолг период.

Војводката сака да експериментира со храната, но треба да се напомене дека тоа тешко и оди во кралското семејство, пример никој од кралското семејство не смее да јаде морска храна поради ризик од труење.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

  Омилениот оброк на Ријана изобилува со протеини, погледнете кој е тој

  Ѕвездата на Барбадос, Ријана за магазин „Esquire“ откри кој е нејзиниот омилен оброк кој изобилува со протени, станува збор за салата во која главната состојка…

 • Доколку ви кажеме дека кафе со брокула е вистинскиот избор за вас, би го конзумирале?

  Доколку ви кажеме дека кафе со брокула е вистинскиот избор за вас, би го конзумирале?

  Најновиот хит кој денешните нутриционисти го препорачуваат е мешавина од кафе и брокула. За предностите на оваа мешавина пишува и нутриционистот од Њујорк, Синтија Сас.…

 • Со само еден рецепт вратете си ја енергијата назад

  Со само еден рецепт вратете си ја енергијата назад

  Доколку променливото време влијае на вашата енергија потребен ви е само еден овошен микс.   Потребно е: 1.шолја млеко по избор половина шолја замрзнато шумско…

 • Еден рецепт и го променил животот, блогерка ја откри својата тајна

  Еден рецепт и го променил животот, блогерка ја откри својата тајна

  По чоколадните снегулки, крофните, кроасаните и месото, најголем предизвик е сето ова да го замените со нешто здраво и лесно, односно со оброк кој ќе…

 • Потребни ви се само 2 минути и 3 намирници

  Потребни ви се само 2 минути и 3 намирници

  Време е да им кажете „крај“ на оние оброци кои ја зголемуваат вашата тежина и да се свртите кон оние намирници кои ќе ви помогнат…

 • Заменете го доручекот со оваа мешавина и ќе се воодушевите од резултатите

  Заменете го доручекот со оваа мешавина и ќе се воодушевите од резултатите

  Да се има рамен стомак понекогаш се чини како невозможна мисија. Но дури и да не вежбате постојано, постои начин да го остварите сонот, и…

 • Пронајден е зачин кој „магично“ ги топи калориите (видео)

  Пронајден е зачин кој „магично“ ги топи калориите (видео)

  Научниците пронајдоа зачин наречен кумин, кој ги топи мастите, а може да се користи во форма на прашок или семе. Истражувачите утврдија дека оние жени…

 • Салото се топи, а на стомакот остануваат само стомачните (видеo)

  Салото се топи, а на стомакот остануваат само стомачните (видеo)

  Питер Карвел од блогот „Sixpackfactory“ тврди дека ако ги комбинирате вистинските намирници ќе постигнете резултати. А, овој рецепт е совршен за таа намена. Потребни ви…

 • Постои решение за вишокот килограми на вашиот стомак, тајната е во една состојка! (видео)

  Постои решение за вишокот килограми на вашиот стомак, тајната е во една состојка! (видео)

  Се прашувате дали постои напиток кој истовремено ќе ја забрза работата на метаболизмот, стимулира губењето на вашата тежина и ќе го снабдува вашето тело со…

 • Зелен напиток за витка линија

  Зелен напиток за витка линија

  Зелените сокови и смути-шејкови веќе неколку години се апсолутен хит во светот. Иако на прв поглед не делуваат баш највкусно, нивните позитивни ефекти ќе ве…