Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Како изгледа „пик-ап“-от на Mercedes по третманот од Brabus? (фото+видео)

Време: 14:05

Датум: мај 16, 2018

Категорија: АВТОБИЗ

Познатата германска тјунерска компанија го надгради моделот „Mrecedes X Сlasѕ“. Покрај дизајнот на возилото, подобрени се и погонските единици.

„Brabus“ изврши низа естетски интервенции на надворешноста, вклучувајќи вградување на специјални 20 инчни алуминиумски бандажи и дополнителни стилски елементи.

Променет е изгледот на маската на ладилникот и предниот браник, кој доби нов заштитен детал на својот долен дел.

На покривот се наоѓаат два „LED“ рефлектори, а позади два пара хромирани издувни цевки со кружен пресек.

Во понудата е и модификација на внатрешноста на возилото, вклучувајќи украсни елементи од нерѓосувачки челик или алуминиум и навлаки од кожа или Алкантара.

Промените под хаубата не се толку драматични, колку би можело да се очекува од „Brabus“.

Па така „Mercedes 250d“ во верзијата „Brabus“ доби дополнителни 20 ks и 60 Nm, па сега располага со 210 ks и 510 Nm.

Како резултат на подобрувањето, 2.3-литарскиот турбо-дизел мотор од 0 до 100 km/h стигнува за 11,5 секунди.

За оние кои не се задоволни со овие перформанси, „Brabus“ најави дека е во подготовка и модификација на верзијата „350d“.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Alfa Romeo го „убива“ MiTo на почетокот на 2019-та

  Alfa Romeo го „убива“ MiTo на почетокот на 2019-та

  На почетокот на 2019-та година, „Alfa Romeo“ ќе престане да го продава својот најмал модел – „MiTo“. Ова е објавено од „Autocar“, се повикува на…

 • Нови фотографии од BMW Z4 пред светската премиера (фото)

  Нови фотографии од BMW Z4 пред светската премиера (фото)

  На првите официјални фотограии се гледа верзијата „Z4 M40i“ за која се вели дека има мотор од околу 385 ks. По неофицијалните, се појавија и…

 • Еволуцијата на Mazdа RX-7: 24 години во 4 минути (видео)

  Еволуцијата на Mazdа RX-7: 24 години во 4 минути (видео)

  Јапонските произодители постепено ги обновуваат легендарните спортски модели од 80-тите и 90-тите години. „Honda“ пред неколку години го претстави новиот „NSX“, a „Toyota“ наскоро ќе…

 • Летно возење во малку поинакви услови

  Летно возење во малку поинакви услови

  Познато по високите температури, убавото време, годишните одмори и омилените патувања, летото е период од годината кој сите со нетрпение го очекуваме. Оваа година имаме…

 • Land Rover, Range Rover и Road Rover

  Land Rover, Range Rover и Road Rover

  „Land Rover“ и „Range Rover“ се долго синоним за британската авто-индустрија, а сега на оваа продукција ќе се приклучи и „Road Rover“. Како што пренесуваат…

 • BMW подготвува ривал на Porsche Panamerа

  BMW подготвува ривал на Porsche Panamerа

  По купето од новата „Serieѕ 8“, „BMW“ ќе претстави и кабриолет, но и „Gran Coupe“ верзија која беше забележана за време на тестирањата на патиштата…

 • Cupra Arona го „напаѓа“ Nissan Juke Nismo

  Cupra Arona го „напаѓа“ Nissan Juke Nismo

  „Seat“ планира до 2020-та да претстави спортска верзија на својот најмал кросовер кој ќе го има знакот на „Cupra“. „Cupra Arona“ со високи перформанси ќе…

 • Tesla ќе пушти евтин модел во 2022-ра година

  Tesla ќе пушти евтин модел во 2022-ра година

  Првиот навистина достапен модел на „Tesla“ треба да се појави на пазарот во 2022-ра година. Ова го откри директорот на производителот на електрични автомобили Илон…

 • РСБСП со совети: Тргнете безбедно и подготвено на семејно патување

  РСБСП со совети: Тргнете безбедно и подготвено на семејно патување

  Доколку тргнувате на пат во услови на зголемени температури посветете внимание на следното: Пред пакувањето – задолжително направете проверка на возилото кај вашиот овластен сервисер…

 • Maserati „тоне“, но FIAT верува во негово закрепнување

  Maserati „тоне“, но FIAT верува во негово закрепнување

  Иако во вториот квартал од 2018-та продажбата на „Maserati“ е намалена за дури 41% во однос на истиот период од минатата година, новиот шеф на…