Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,872.21 -0.65%    BESK 8,017.33 3.6%    GRNT 748.68 4.56%    KPSS 300.00 -36.31%    MPT 31,000.31 0%    OHB 6,396.66 -0.83%    REPL 62,000.00 0.81%    RMDEN13 96.70 0.73%    RMDEN14 96.10 0.63%    RMDEN16 95.50 0%    RZIN 125.00 4.17%    SBT 1,951.00 -0.61%    SLAV 3,600.00 0%    STB 1,015.50 -0.27%    STBP 1,180.55 5.3%    STIL 130.00 -0.94%    TEL 278.08 2.99%    TNB 12,929.50 -4.14%    TTK 881.96 2.88%    UNI 2,360.00 -0.04%    USJE 23,003.00 -0.63%    ZPKO 2,857.00 0%    

70% од луѓето имаат непријатели на своето работно место

Време: 15:08

Датум: мај 15, 2018

Категорија: КАРИЕРА

Имено, едно истражување покажува дека 70% од Британците не им веруваат на своите колеги, а третина од жените откриваат дека секојдневно се соочуваат со „борба“ за стекнување на поголема моќ на работно место. За жал ова е потврдено и од многу луѓе ширум светот.

Саботирање, трачарење, „борба“ за доминација во групи и во разговори се само дел од секојдневните работи со кои се соочуваат вработените.

Ова британско истражување потврдува дека четвртина од луѓето имаат проблем со повеќе од еден колега.

Оваа статистика укажува на тоа дека многу често работната атмосфера е непријатна за оние кои имаат непријатели на работното место, а ретко се случува претпоставениот да превземе нешто за да го реши овој проблем.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • 6 особини кои ги поседуваат само успешните жени

  6 особини кои ги поседуваат само успешните жени

  Едно истражување покажа дека ова се факторите кои предвидуваат дали сакате да бидете успешни или не… Веројатно имате прилика да сретнете многу успешни жени, а…

 • Кариерата може да ве разведе?!

  Кариерата може да ве разведе?!

  Ако вашиот партнер добие подобра позиција, која е платена, секако дека ќе се радувате, но не и ако личноста која е унапредена е жена. Новите…

 • Најуспешните луѓе на светот ги поврзува само едно хоби (фото+видео)

  Најуспешните луѓе на светот ги поврзува само едно хоби (фото+видео)

  Поминувате доста време истражувајќи како најуспешните луѓе на светот го поминуваат денот? Ние го имаме одговорот, ова е карактеристиката која ги спојува сите успешни луѓе…

 • 4 работи кои не смеете да ги спомнувате за време на разговор за работа

  4 работи кои не смеете да ги спомнувате за време на разговор за работа

  Интервјуто за работа може да биде едно од најстресните животни искуства во целиот процес при барање на работно место, особено кога сте свесни дека само…

 • Внимавајте на пораката која ја испраќа вашата облека во текот на интервјуто за работа (фото+видео)

  Внимавајте на пораката која ја испраќа вашата облека во текот на интервјуто за работа (фото+видео)

  Доколку сакате да оставите впечаток на професионалец во својата работа применувајте ги овие неколку совети. Штикли да, но на плута никако Не е точно тоа…

 • Како да бидете посреќни на работното место?

  Како да бидете посреќни на работното место?

  Ова се нашите 6 совети кои ќе ви помогнат да бидете посреќни на работното место… 1. Не дозволувајте гневот да владее Често луѓето стануваат огорчени…

 • Како да излезете како победник меѓу колегите-ривали

  Како да излезете како победник меѓу колегите-ривали

  Сочувајте ја вашата кариера со помош на советите од д-р Фатали Могадама, професор за решавање на конфликти на Универзитетот во Џорџтаун. Неговите совети се следните…Како…

 • Неколку начини да бидете подобар шеф!

  Неколку начини да бидете подобар шеф!

  Сите зборуваат за своите надредени. Некои ги фалат, некои пак ги осудуваат. Лошите страни е лесно да се видат, но дали некогаш сте се запрашале…

 • Прекувремено работење, мала плата, ужасна работна атмосфера, познато? (видео)

  Прекувремено работење, мала плата, ужасна работна атмосфера, познато? (видео)

  Преголемите очекувања на компаниите и претпоставените се најголема причина за стрес. Прочитајте како да избегате од наметнувања кои ви создаваат нервоза напнатост и тензија, а…

 • Жените непосредно пред интервју прават една работа која ќе ве изненади!

  Жените непосредно пред интервју прават една работа која ќе ве изненади!

  Освен што треба да знаете се за компанијата во која аплицирате, потребно е да внимавате при изборот на гардероба, всушност е да направите многу работи…