среда, 1 февруари 2023
ПочетнаКАРИЕРАЖените непосредно пред интервју прават една работа која ќе ве изненади!

Жените непосредно пред интервју прават една работа која ќе ве изненади!

Освен што треба да знаете се за компанијата во која аплицирате, потребно е да внимавате при изборот на гардероба, всушност е да направите многу работи за интервјуто за работа да помине во најдобар ред.

Многу дами се трудат да остават убав впечаток во компанијата, а една работа која ја прават е прилично изненадувачка.

Според британскиот магазин „Мirror“, една работа ја прават скоро сите дами, а тоа е тргање на бурмата од прст.

Чудно нели?!

Според податоците на економскиот портал „Credit angel“, секоја трета жена го прави тоа непосредно пред самото интервју.

Оваа статистика се однесува само на жените кои се во брак, но 29% од жените се плашат од дискриминација поради статусот „мажена“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП