Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,872.21 -0.65%    BESK 8,017.33 3.6%    GRNT 748.68 4.56%    KPSS 300.00 -36.31%    MPT 31,000.31 0%    OHB 6,396.66 -0.83%    REPL 62,000.00 0.81%    RMDEN13 96.70 0.73%    RMDEN14 96.10 0.63%    RMDEN16 95.50 0%    RZIN 125.00 4.17%    SBT 1,951.00 -0.61%    SLAV 3,600.00 0%    STB 1,015.50 -0.27%    STBP 1,180.55 5.3%    STIL 130.00 -0.94%    TEL 278.08 2.99%    TNB 12,929.50 -4.14%    TTK 881.96 2.88%    UNI 2,360.00 -0.04%    USJE 23,003.00 -0.63%    ZPKO 2,857.00 0%    

Британската пејачка Адел со помош на оваа диета ослабe 30 килограми

Време: 09:42

Датум: мај 3, 2018

Категорија: ДИЕТИ

А, сето тоа благодарение на книгата „The Sirtfood Diet“, која излезе во 2016-та година во Велика Британија.

Автори на оваа диета се нутриционистот Глен Матен и фармацевтот Ејдан Гогинс, а таа се состои од намирници богати со сиртуин тоа се: кељ, јаболко, јагода, маслиново масло, темно чоколадо, зелен чај, црвено вино, магдонос, кромид, куркума, боровинка. Месото не спаѓа во оваа група но, може слободно да се конзумира.

Првите 3 денови исхраната е ограничена на 1.000 калории, следните 4 денови со два оброка и две чаши природно цеден сок потребно е да се внесат 1.500 калории.

Првата недела се јаде исклучиво храна богата со сиртуин и тоа во неограничена количина.

Оваа диета е тестирана на луѓе кои секојдневно вежбале, а сите испитаници изгубиле во просек по 3 килограми за 7 дена.

Главна цел е зајакнување на метаболизмот и имунолошкиот систем, како и, подобрување на целокупното здравје.

Минатата година оваа диета успеа да ја трансформира Адел. Подготвени сте и вие за драстична промена?!

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Намалете ги килограмите со помош на диетата со јагоди!

  Намалете ги килограмите со помош на диетата со јагоди!

  Диетата со јагоди е меѓу најпопуларните сезонски режими за слабеење. Јагодите се витаминозна бомба, која го полни организмот со енергија. Диетата со јагоди можете да…

 • Слабеете со тактиката „гладување“, но едно нешто не знаете!

  Слабеете со тактиката „гладување“, но едно нешто не знаете!

  Сакате да ослабете, а тоа го правите со гладување?! Има нешто што треба да го знаете за овој „метод“, а тоа е дека тој е…

 • Количината на внесени протеини е клучна доколку сакате да ослабите (фото+видео)

  Количината на внесени протеини е клучна доколку сакате да ослабите (фото+видео)

  Стучните лица веќе долго време ги „форсираат“ протеините кога станува збор за диетите. Ако планирате да ослабите тие се клучни во остварување на вашата намера,…

 • Јадете сладолед и слабеете 2 кг неделно!

  Јадете сладолед и слабеете 2 кг неделно!

  Добри вести за сите љубители на слаткиот вкус. Сладолед диета со магични ефекти. Доколку сакате сладолед оваа диета веројатно ќе ви звучи премногу добро и…

 • За само 7 дена изгубете 5 кг со помош на гравот!

  За само 7 дена изгубете 5 кг со помош на гравот!

  Здрава, домашна и ефикасна пролетна диета… Гравот е богат со лесно сварливи протеини, витамините Б, Ц, Е и ПП, потоа минералите калциум, фосфор, бакар, цинк,…

 • Напиток кој ќе ви помогне да го задржите стомакот рамен

  Напиток кој ќе ви помогне да го задржите стомакот рамен

  За да го задржите стомакот ви треба многу труд, како и вежбање, а со помош на овој пијалок ќе постигнете побрзи резултати. Потрбни ви се:…

 • ДИЕТА: Тридневна диета – како брзо да се ослободите од 3 – 4 кг

  ДИЕТА: Тридневна диета – како брзо да се ослободите од 3 – 4 кг

  Ослабнете, исчистете го телото и вратете се во форма за три дена! Слабеењето е најуспешно доколку се одвива постепено и без премногу ограничувања. Меѓутоа, постојат…

 • Ориз диета: За три недели седум килограми помалку

  Ориз диета: За три недели седум килограми помалку

  Оригиналната ориз диета е креирана уште во 1939 година, а ја создал д-р. Валтер Кемпнер… Нејзината намена во тоа време била да го намали крвниот…

 • Пролетна диета со долготраен ефект

  Пролетна диета со долготраен ефект

  Пробајте ја оваа пролетна диета и уживајте во нејзините благодети. Диетата се држи 2 недели, постојат две варијатни кои се повторувааат една по друга. Опција…

 • Диета со краставици и домати

  Диета со краставици и домати

  Со диетата со краставици и домати може лесно да ослабите, а се што е потребно да дојдете до формата која ја посакувате е да го…