петок, 27 јануари 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИСимеоне нема намера да го напушти Атлетико

Симеоне нема намера да го напушти Атлетико

Диего Чоло Симеоне, тренерот на Атлетико Мадрид, се поврзува со неколку тимови, но тој нема намера да ја напушти шпанската престолнина.

Името на Аргентинецот најчесто се поврзува со Челси, ПСЖ и Арсенал, меѓутоа тој нема планира да остане на „Ванда Метрополитано“.

„Каква е мојата иднина? Останувам во Атлетико“, рекол Симеоне по дербито со Реал.

„Ова е голем клуб, а ние и понатаму растеме. Горд сум на нивото на кое е клубот во последната деценија. Горд сум на начинот на кој успеваме да се натпреваруваме со супермоќните тимови какви што се Реал и Барселона“, дополни аргентинскиот тренер.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП