среда, 1 февруари 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАДенес и утре без вода делови на Жданец, Трнодол, Козле и Нерези

Денес и утре без вода делови на Жданец, Трнодол, Козле и Нерези

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека од денес и во текот на утрешниот ден ќе се започне со чистење и хлорирање на резервоарот Жданец.

Со работа ќе се започне во периодот од 09:00 часот до завршување на работите.

Поради тоа, можен е мал прекин на водоснабдувањето во населбите Жданец, Трнодол, Козле (висока зона) и Нерези.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП