26 мај, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАСончево до среда, од четврток повторно дожд и ветер

Сончево до среда, од четврток повторно дожд и ветер

Времето денеска е сончево со мала доумерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. На планините ќе има зголемување на облачноста. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21 степен.

До среда времето ќе биде претежно сончево, а дневната температура ќе биде во пораст. В четврток сè уште ќе биде топло, но ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд. Нов влажен бран со врнежи од дожд ќе има ноќта кон петокот и ќе биде проследен со повремен пороен дожд и засилен северозападен ветер, а особено на југот ќе има услови за нестабилност и грмежи.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП