четврток, 30 ноември 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАУлицата Серава поради дефект без вода

Улицата Серава поради дефект без вода

Поради отстранување дефект, денеска ќе има прекин на водоснабдувањето на улицата Серава 120, информираат од ЈП „Водовод“ – Скопје.

„Ве известуваме дека на 15 март (четврток), поради уличен дефект ф2 на улицата Серава 120,  корисниците од ул. Серава ќе имаат  прекинато водоснабдување од 9 до 15 часот“, соопштија од ЈП „Водовод“ – Скопје.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП