16 април, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАУкината забраната за камиони на Пресека

Укината забраната за камиони на Пресека

Забраната за движење тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека е укината, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

АМСМ воведе забрана за движење камиони на овој планински премин вчера во 19.40 часот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП