Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 8,323.24 -0.09%    BESK 9,964.47 0.66%    CEVI 899.00 0%    FERS 60,250.00 3.52%    GRNT 857.92 1.16%    KMB 5,495.51 3.25%    MKSD 210.00 5%    MPOL 293.00 0%    MPT 47,943.65 9.91%    MTUR 4,800.00 0.19%    OHB 6,433.18 0.88%    OKTA 5,023.06 5.82%    RMDEN17 95.69 0.09%    RZLV 81.87 -0.88%    RZUS 153.36 2.58%    SBT 2,000.00 0%    STB 1,000.41 1.89%    STIL 155.90 1.32%    TEL 278.09 2.24%    TETE 2,400.00 4.35%    TNB 14,225.34 2%    TPLF 1,002.00 -9.97%    TTK 1,025.66 -0.45%    UNI 2,649.88 1.19%    

Што се советуваат бизнисмените едни со други?

Време: 09:58

Датум: ноември 11, 2017

Категорија: КАРИЕРА

За да се подржат едни со други, познатите и непознатите за јавноста, деловни лицa ширум светот меѓусебно раменуваат совети за успех и раст. Ова се само некои од нивните пораки-совети кои си ги делат меѓусебно.

 

За истрајноста:

Не се откажувај. Биди трпелив. Имај многу верба. (Clutched&Covered)

Никогаш не ја потценувај моќта на истрајноста и упорноста. (Naehas INC)

Работи многу и води ја работата од челото. (Prestige Marketing)

 

За преземањето на акции:

Следната работа направија ја правилно. Чекори напред со акциите. (BreezyHillMarketing)

Не чекај нешто да направиш. Направи го сега! (Stig)

Не се затскривајте. Туркајте се цело време напред. (Pablo Salmon)

 

За бинисот:

Направете одличен производ. Мора да изгледа убаво. (Eamon Jubbawy)

Мора да имате монопол над она што го произведувате. (Patrick McFadden)

Секако дека ќе ви биде потребен еден одличен адвокат. (Chantielle MacFarlane)

Насочете се на следбениците. Направете волшебен тим. (Arash Shirazi)

Подгответе се за најлошото. Надевајте се на најдоброто. (Rob Hayes)

Морате да ги разберете своите купувачи. Секогаш правете истражувања. (Amber Craig)

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Навиките на неуспешните и успешните луѓе

  Навиките на неуспешните и успешните луѓе

  Проверете кои се навиките на успешните луѓе кои ги прават различни од неуспешните… Навики на неуспешните луѓе: – Лесно се откажуваат – Се плашат од…

 • Зголемете ја креативноста со неколку едноставни вежби!

  Зголемете ја креативноста со неколку едноставни вежби!

  Како претприемач, вашата работа е секогаш да бидете чекор понапред од пазарот, секогаш подготвени со нова бизнис идеја. Без разлика дали сакате да дизајнирате нов…

 • Неколку совети за лична и деловна среќа

  Неколку совети за лична и деловна среќа

  Независно од годините, полот или културата, секој човек барем еднаш во животот искусил тешки моменти, тага, солзи, некаков облик на депресија… Околностите во кои живеете…

 • Облеката влијае на вашата продуктивност! (фото)

  Облеката влијае на вашата продуктивност! (фото)

  Дури и да не го бара тоа компанијата многу жени се трудат да изгледат елегантно, односно се трудат да остават впечаток на одговорна личност. Сепак,…

 • Овие неколку навики ве прават непрофесионални, одвикнете се од нив што е можно поскоро (видео)

  Овие неколку навики ве прават непрофесионални, одвикнете се од нив што е можно поскоро (видео)

  Иако поседувате знаење и вештина за работата со која се занимавате, постојат неколку работи кои вашиот претпоставен нема да ги толерира. Погледнете кои се тие…

 • Не сте задоволни од својата кариера? Овие три прашања треба да си ги поставите!

  Не сте задоволни од својата кариера? Овие три прашања треба да си ги поставите!

  Секој од нас доаѓа до период во кој се соочува со криза во својата кариера, кога ќе наидат такви периоди потсетете се дека за се…

 • Колку е опасно прекувременото работење?!

  Колку е опасно прекувременото работење?!

  Имено, од 57.000 испитаници, дури 70% од нив работат и кога ќе дојдат дома по работната смена, а тоа може негативно да се одрази на…

 • Краткорочните цели се клучен фактор за оствaрување на вашата визија (видео)

  Краткорочните цели се клучен фактор за оствaрување на вашата визија (видео)

  Кога станува збор за животот и кариерата, од суштинско значење се краткорочните цели иако во тој поглед се доста потценувани, бидејќи луѓето целото внимание го…

 • Ќерката на Претседателот Трамп го откри „клучот на успехот“

  Ќерката на Претседателот Трамп го откри „клучот на успехот“

  Иванка Трамп во едно излагање ја откри тајната на успехот, погледнете што таа ги посоветува сите оние кои сакаат да успеат на полето кариера. Поранешната…

 • Плавушите се поуспешни на своето работно место?!

  Плавушите се поуспешни на своето работно место?!

  Плавушите имаат поголема самодоверба и афинитети кон сексот, додека бринетите се поуспешни, психолозите направија неколку истражувања со цел да се дознае односот помеѓу бојата на…