сабота, 28 јануари 2023
ПочетнаКОМПАНИИИ шефот на Goldman Sachs го потврди селењето во Франкфурт

И шефот на Goldman Sachs го потврди селењето во Франкфурт

Како и другите светски банки на кои Лондон им беше дом, и Goldman Sachs веќе најави дека се сели по Брегзит.

Сега тоа го потврди и извршниот директор на таа банка на својот Титер профил кој напиша дека неговата банка сака да го прошири своето присуство во Франкфурт, а се тоа поради Брегзит.

Лојд Бланкфејн, кој е воедно еден од најпознатите финансиери на Волстрит напиша: „Само што го напуштив Франкфурт. Големи состаноци, одлично време, навистина уживавме. Добро е што овде ќе поминувам многу повеќе време. #Brexit.“

Пред „Goldman Sachs“, многу американски банки ги објавија своите планови околу преселувањето во Лондон.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП