27 февруари, 2024
ПочетнаКАРИЕРА8 нови филмови кои секој претприемач би требало да ги погледне оваа...

8 нови филмови кои секој претприемач би требало да ги погледне оваа есен (видео)

Ви треба пауза од маратонските серии, суперхероите и спасувањето на светот? Овие филмови чии премиери ги чекаме оваа есен (некои веќе ја имаа премиерата) говорат за креаторите, претприемачите, лидерите – накратко за способните луѓе и за нивните важни лекции за кариерата.

Сајтот Inc. направи листа, а ние ви препорачуваме да ги вметнете во вашиот календар следните филмови.

1. Brad’s Status

2. Battle of the Sexes

3. Goodbye Christopher Robin

4. Marshall Thurgood

5. Professor Marston and the Wonder Women

6. LBJ

7. Molly’s Game

8. Pitch Perfect 3

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП