24 февруари, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАИвановски на Светскиот самит за информатичко општество

Ивановски на Светскиот самит за информатичко општество

ivo1

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски од денеска до 17 мај ќе учествува на форумот на Светскиот самит за информатичко општество 2013, што се одржува во Женева, Швајцарија.

Светскиот самит за информатичко општество 2013 претставува најголемиот светски годишен собир во развојот на информатичко комуникациски технологии (ИКТ).

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП