недела, 10 декември 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕЗавиткајте ги нозете во фолија и оставете ги така еден час! Другиот...

Завиткајте ги нозете во фолија и оставете ги така еден час! Другиот ден ќе се разбудите КАКО НОВИ!

aluminum-foil

Алуминиумска фолија ќе најдете во секое домаќинство, токму затоа што е употреблива на многу начини! Но, за некои од овие начини сигурно не сте знаеле!

Одморете се – веднаш

Алуминиумската фолија, верувале или не, може да лечи замор и несоница. Се што треба да направите е да исечете фолија на ленти и да ја ставите во фрижидер на два до четири часа. Потоа ставете ја на лицето, посебно на веѓите и на очните капаци. Мускулите набрзо ќе ви се опуштат а вие ќе бидете свежи како да сте спиеле цела ноќ!

Ги смирува болните зглобови

Артритис, болки во петите, гихт… сите тие болести ги олеснува алуминиумската фолија. Само ставете фолија околу болниот дел а потоа додатно завиткајте завој за фолијата да не падне. Со фолијата и завојот поминете ја цела ноќ и наутро тргнете ги. Две недели повторувајте ја оваа процедура и болката ќе биде незабележлива! Ако го повторувате третманот, имајте на ум дека по две недели користење на овој третман, неопходно е да направите две недели пауза.

Лекува настинка

Завиткајте ги стапалата во 5 до 7 слоја алуминиумска фолија и оставете ги така еден час. Потоа тргнете ја фолијата, оставете ги стапалата да дишат неколку часа. Веќе следниот ден ќе бидете како нови!

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП