Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Неделен хороскоп – 25.12.2017 до 31.12.2017

Време: 10:51

Датум: декември 25, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Вашите џебови ќе имаат доволно пари, затоа не грижете се за тоа. Периодот не е поволен за избрзани одлуки.

ЉУБОВ: Слободните ќе запознаат некоја Шкорпија, оние во врска или брак ги очекува стабилен период.

ЗДРАВЈЕ: Проверувајте го почесто крвниот притисок.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Лесно ќе ги извршувате секојдневните активности, ќе имате среќа па ќе се здобиете и со некој денар повеќе.

ЉУБОВ: Слободните ги очекува голема страст со Јарец. Ќе оставите многу добар впечаток.

ЗДРАВЈЕ: Можна костоболка.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Аспектите ви се влошени, ви се советува да не се расфрлате со пари, бидејќи ќе ви недостасуваат.

ЉУБОВ: Ќе бидете среќни на љубовен план, се што очекувавте ќе ви се исполни.

ЗДРАВЈЕ: Релативно добро без сериозни проблеми.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Ќе имате предизвикувачка ситуација на полето за финансии и ќе морате добро да размислите каде ќе ве одведе целата таа енергија во која сте се вплеткале.

ЉУБОВ: Во љубовта работите ќе бидат променливи. Можни се и нежности и кавги.

ЗДРАВЈЕ: Ќе бидете исцрпени.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Внимавајте некои лица со кои можете да започнете соработка може да бидат неискрени и да ве изиграат.

ЉУБОВ: Внимавајте на кавгите во врската или бракот, ќе ви станат секојдневие.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го статусот на хормоните.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Имате доста енергична недела пред вас, ќе имате премногу обврски и ќе бидете во трчање, но на крајот се ќе завршите без проблем.

ЉУБОВ: Вашиот социјален живот е на завидно ниво, па се очекува да не бидете уште долго време слободни.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите ви се слаба точка.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Внимавајте некој од страна да не ви ги расипе деловните планови. Некој ќе сака да ве измами.

ЉУБОВ: Ќе му бидете целосна поддршка на партнерот, но и вие ќе имате потреба од тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можен проблем со репродуктивните органи.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: На деловниот план ќе ви владее колебливоста. Нема да знаете кој потег да го направите, па ќе се најдете во проблеми.

ЉУБОВ: Ќе бидете малку скржави со емоциите. Нема да имате време за партнерот, односно тоа нема да ви биде приоритет.

ЗДРАВЈЕ: Ви се препорачува одмор.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: На деловниот план ќе имате поддршка од еден Јарец или Бик. Ќе имате доволно време успешно да ја завршите деловната година.

ЉУБОВ: Ќе ве надвладеат силните емоции. Доколку партнерот не ви возврати, можно е да побарате внимание кај некој друг.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Можни се некои проблеми со деловниот партнер или со надредените. Бидете смирени не избрзувајте со потезите.

ЉУБОВ: На ова поле ќе владее нервозата бидејќи со партнерот не можете да се договорите за многу нешта.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Ќе имате проблематична комуникација па тешко ќе доаѓате до важни информации. Деловните активности ќе ви бидат отежнати.

ЉУБОВ: Една Девица е заинтересирана за вас и ќе направи многу нешта за да и посветите внимание.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Можно е нешто да ви го попречи текот на финансиите. Ќе имате некој проблем за кој ќе ви биде потребна туѓа помош.

ЉУБОВ: Ќе бидете многу романтични, а партнерот ќе ви возврати со истите чувства. Ќе се чувствате волшебно.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја штитната жлезда.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

  Неделен хороскоп – 19.02.2018 до 25.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Во текот на оваа недела ќе добиете многу пофалби. Тоа ќе ви даде голема енергија. ЉУБОВ: Доколку веќе…

 • Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

  Неделен хороскоп – 12.02.2018 до 18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да не размислувате сосема рационално сега и да сте склони на мали заблуди на деловниот план.…

 • Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

  Неделен хороскоп – 05.02.2018 до 11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можете да се надевате на значително финансиско подобрување во текот на овој период. ЉУБОВ: На полето за љубов…

 • Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

  Неделен хороскоп – 29.01.2018 до 04.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува многу добра фаза во која воопшто нема да ве загрижуваат никакви деловни проблеми. ЉУБОВ: На полето…

 • Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

  Неделен хороскоп – 22.01.2018 до 28.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува период исполнет со среќа и генерално олеснување на сите полиња, па и на деловното. ЉУБОВ: Кога…

 • Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

  Неделен хороскоп – 15.01.2018 до 21.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е поволен период за работа, па можете да очекувате и помош од некој пријател на овој план.…

 • Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

  Неделен хороскоп – 01.01.2018 до 07.01.2018

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е одличен период во кој ќе бидете многу задоволни од деловните активности. ЉУБОВ: На полето за…

 • Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

  Неделен хороскоп – 18.12.2017 до 24.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Пред вас е многу поволен период во кој ќе имате доста деловни обврски но и успех. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

  Неделен хороскоп – 11.12.2017 до 17.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, можни се некои компликации и потешкотии. ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекува…

 • Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

  Неделен хороскоп – 04.12.2017 до 10.12.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можно е да бидете соочени со некои правни проблеми или потешкотии кои ќе ви ја отежнат работата. ЉУБОВ:…