Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,595.80 0.62%    BESK 11,000.07 -0.92%    KMB 2,800.00 -0.01%    MKSD 232.00 0%    MPT 28,032.26 -0.95%    OHB 5,367.09 -1.52%    REPL 52,500.00 -0.23%    RZLV 45.00 0%    RZUS 129.00 1.57%    SBT 2,180.00 -2.64%    STB 940.91 -0.33%    STBP 680.00 0%    TEL 274.50 0.92%    TNB 13,300.00 -1.48%    TTK 828.00 0.12%    

Неделен хороскоп – 28.08.2017 до 03.09.2017

Време: 09:55

Датум: август 28, 2017

Категорија: НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој на деловен план се ќе ви биде лесно и едноставно.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта слободните може да очекуваат започнување на врска со личност од странство.

ЗДРАВЈЕ: Добра состојба, ќе имате многу енергија.

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Можно е да сте нетрпеливи некои работи да ги доведете до крај па токму затоа на работа постојано ќе бидете во гужва и брзање.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува променлива ситуација, како и проблеми со љубомора.

ЗДРАВЈЕ: Можни се некои хормонални промени, како и проблеми со чувствителна кожа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Се трудите да оставите добар впечаток на работа, но речиси секогаш ви се случува да направите некоја ситна грешка.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација кај вас е стабилна и добро се чувствате покрај својот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Можна е некоја инфекција и проблеми со температура.

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Максимално ќе и бидете посветени на работата и своите должности сосема сериозно ќе ги сфаќате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ќе имате одличен однос со саканото лице и ќе уживате покрај него.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со црниот дроб, жолчката или пак желудникот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Можно е некои работи да не ги гледате на вистинскиот начин, па можно е да донесете погрешна проценка.

ЉУБОВ: На полето за љубовта ве очекува средба со личност со која би можеле да имате заедничка иднина.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот, можна е и мала омалаксаност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: На полето за работа конечно оваа недела ќе успеете да остварите стабилизација, се ќе биде онака како што треба.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ќе биде генерално добра, без поголеми кавги и проблеми со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за стомакот, можни проблеми со варењето.

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Периодот не е поволен за деловни патувања, па затоа најдобро е да не ризикувате.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, нагло би можеле да ја прекинете врската и да влезете во нов флерт.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грлото и крајниците.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Пред вас е поволен период во кој ќе успеете финансиски да се стабилизирате.

ЉУБОВ: На полето за љубов се ќе оди онака како шо сте сакале, нема да имате ниту најситни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Генерално солидно.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Можно е да имате големи оптеретувања и обврски на полето за работа во овој период.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација малку ќе ви биде тешка бидејќи партнерот од вас ќе бара да донесете некоја важна одлука.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските, рбетот, во вид на вкочанетост.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Пред вас е фаза во која ќе имате прилика да се одморите од бројните обврски.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате некои интересни промени и необични случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со несоница.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Можете да очекувате дека ќе ги подобрите односите со своите колеги.

ЉУБОВ: На полето за љубов засега нема поголеми промени, ако сте слободни тоа ќе остане така уште некое време.

ЗДРАВЈЕ: Можни се хронични проблеми поврзани за чувствителните зглобови, стапала, коски, но и нервниот систем.

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Ќе успеете да остварите деловен напредок кој не сте го очекувале, пред вас периодот е многу поволен.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација е малку проблематична, ќе дојде до заладување на односите со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите, непцата.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Неделен хороскоп – 23.10.2017 до 29.10.2017

  Неделен хороскоп – 23.10.2017 до 29.10.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Многу енергија ќе вложувате во партнерските односи кои ви се важни за деловното поле. ЉУБОВ: Кога станува збор…

 • Неделен хороскоп 16.10.2017 до 22.10.2017

  Неделен хороскоп 16.10.2017 до 22.10.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Напорно ќе работите во текот на цел овој период, без оглед со која работа се занимавате. ЉУБОВ: На…

 • Неделен хороскоп – 09.10.2017 до 15.10.2017

  Неделен хороскоп – 09.10.2017 до 15.10.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Доколу се занимавате со приватен бизнис, пред вас е одлична фаза. ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува голема…

 • Неделен хороскоп – 02.10.2017 до 08.10.2017

  Неделен хороскоп – 02.10.2017 до 08.10.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Оваа недела нема да ви биде комплетно сјајна за работа, можни се нејаснотии и компликации. ЉУБОВ: Иако се…

 • Неделен хороскоп – 25.09.2017 до 01.10.2017

  Неделен хороскоп – 25.09.2017 до 01.10.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ве очекува фаза во која ќе имате среќа при извршување на работите поврзани за странство. ЉУБОВ: Со саканото…

 • Неделен хороскоп – 18.09.2017 до 24.09.2017

  Неделен хороскоп – 18.09.2017 до 24.09.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Поволен период за склопување на ново деловно партнерство ако такво нешто имавте во план. ЉУБОВ: Нова љубов се…

 • Неделен хороскоп – 11.09.2017 до 17.09.2017

  Неделен хороскоп – 11.09.2017 до 17.09.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Можеби ќе ви се чини дека ќе немате многу работа, но ќе се излажете, затоа најдобро е што…

 • Неделен хороскоп – 04.09.2017 до 10.09.2017

  Неделен хороскоп – 04.09.2017 до 10.09.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Имате добри идеи кои колективот ги поддржува. Ова ќе биде недела полна со ентузијазам. ЉУБОВ: Нова љубовна романса…

 • Неделен хороскоп – 21.08.2017 до 27.08.2017

  Неделен хороскоп – 21.08.2017 до 27.08.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Ви следи многу поволен период за приватен или семеен бизнис. Можете да очекувате убави вести. ЉУБОВ: Немате никакви дилеми…

 • Неделен хороскоп – 14.08.2017 до 20.08.2017

  Неделен хороскоп – 14.08.2017 до 20.08.2017

    Овен (21.03 – 20.04)   РАБОТА: Периодот е поволен за деловни преговори, кратки патувања и се што може да има врска со документи. ЉУБОВ:…