среда, јули 28, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Британец заработил 200.000 фунти на референдумот во Шкотска

Британски „комарџија“ вложил 9.000 британски фунти во обложувалница во југозападниот дел на Лондон, објави обложувалницата „Вил Хил“, верувајќи дека Шкотланѓаните нема да ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 7 1 2 7
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00