среда, септември 22, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Кога епидемиолог ќе изјави „Последиците од рестрикциите се посмртоносни од вирусите“

Рестриктивните мерки против корона вирусот ги уништуваат животите на луѓето, економијата, цивилизацијата и општеството како целина, предупредува грчкиот епидемиолог Џон ...

Прочитај повеќе

Американските компании продолжуваат со тестирање на вакцината против Ковид-19

Фармацевтската компанија „Астра Зенека“ ќе продолжи со клиничките испитувања на својата експериментална вакцина против Ковид-19 во САД, откако доби одобрение ...

Прочитај повеќе
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00