среда, април 21, 2021
11 °c
Skopje
10 ° сре
12 ° чет
8 ° пет

Tag: фунта

Македонското стопанство со различни прогнози за Брегзит, најголем предизвик падот на фунтата

Различни се прогнозите на македонското стопанство во однос на Брегзит. Според помалите фирми, излегувањето на Велика Британија од ЕУ, што ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 9 1 2 9