петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: субвенција

Лозарите до 25 декември може да аплицираат за дополнителната субвенција за „вранецот“ и „смедеревката“

Владата на денешната седница ја донесе Одлуката за воведување нова дополнителна субвенција од еден денар за килограм предадено грозје „смедеревка“ ...

Прочитај повеќе

Владата ја усвои субвенцијата од два денара за откупувачите и трговците со сливи

Два денара субвенција за килограм ќе добијат регистрираните откупувачи и трговците кои до 15 септември годинава ќе откупат индустриски сливи за најмалку ...

Прочитај повеќе

Ќе се субвенционира вградувањето на ПВЦ и алуминиумски прозорци

Министерството за економија годинава воведува нова мерка за енергетска ефикасност наменета за домаќинствата, покрај веќе постојните субвенции за сончеви термални ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 2 1 2