вторник, март 2, 2021
-4 °c
Skopje
6 ° вто
7 ° сре
7 ° чет

Tag: русија

Руска докторка: По вакцинацијата со нашата вакцина да не се пие алкохол 56 дена

Русите се збунети овие денови со спротивставени владини совети за консумирање алкохол по вакцинацијата против Ковид-19. Минатата недела вицепремиерот Татјана ...

Прочитај повеќе

Институт „Гамалеја“: Некои вакцинирани лица развиваат заштитни антитела по првата доза

Александар Гинтсбург, директор на рускиот институт „Гамалеја“, кој ја разви првата регистрирана вакцина против Ковид-19, изјави за „Спутник“ дека вакцинираните ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 137 1 2 137