петок, февруари 26, 2021
2 °c
Skopje
10 ° пет
6 ° саб
5 ° нед

Tag: Мајкрософт

ТикТок ја отфрли понудата на Мајкрософт, договори партнерство со Оракл

Кинеската компанија БајтДенс, сопственик на популарната апликација ТикТок, ја отфрли понудата за продажба на Мајкрософт. Компанијата објави дека наместо продажба, ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 24 1 2 24