среда, декември 8, 2021
28 °c
Skopje
18 ° пон
16 ° вто
15 ° сре

Tag: концепт

Циркуларна економија – концепт во функција на справувањето со климатските промени, трендот се следи и во земјава

Циркуларна економија или кружна економија е еден од начините за справување со климатските промени и сè повеќе добива значење како ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 52 1 2 52
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00