среда, декември 2, 2020
1 °c
Skopje
1 ° сре
4 ° чет
5 ° пет

Tag: индекси

Дрвото, а не златото, може да биде следното омилено прибежиште на инвеститорите (ИНФОГРАФИК)

Наспроти позадината на тешкaта состојба во економија поради пандемијата, но и новата ескалација на кинеско-американските тензии, инвеститорите се свртуваат кон ...

Прочитај повеќе

Облаците над Германија се згуснуваат по неочекуваниот пад во индустриското производство

Индустриското производство во Германија неочекувано се намали четврти месец по ред во декември, зголемувајќи ги стравувањата дека привремените неуспеси на ...

Прочитај повеќе

Берзите реагираа позитивно откако Трамп повика на соработка со демократите во економијата

Берзите реагираа позитивно на изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп дека администрацијата и Сенатот ќе соработуваат со новото демократско мнозинство ...

Прочитај повеќе
Страна 1 од 45 1 2 45