Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,711.00 -0.22%    CKB 600.00 0%    GRNT 749.26 2.64%    KMB 3,877.73 2.32%    MPT 29,000.00 3.2%    OHB 5,603.27 -0.83%    OKTA 3,582.84 3.79%    PPIV 38,450.00 -2.94%    SBT 1,901.00 -2.9%    STB 940.00 0%    STIL 125.00 0.47%    TEL 280.11 0.04%    TNB 13,150.00 0%    TPLF 1,800.00 0.03%    ZILU 167.71 1.64%    

Водена диета: Неверојатно топење на килограмите

Време: 12:15

Датум: декември 2, 2017

Категорија: ДИЕТИ

Доколку ви е потребно малку да ослабите, ви ја препорачуваме новата хит диета, базирана на вода, со која на здрав начин ќе ги изгубите несаканите килограми.

Ако сакате да се ослободите од вишокот килограми на проблематичните делови од телото, оваа диета е вистинската за вас. Со помош на „водената диета“ можете да загубите половина килограм на ден.

Меѓутоа, на ваков режим на исхрана, не смеете да бидете постојано, туку најмногу два до три дена по ред или преку еден ден комбинирано со нормална исхрана, и тоа не долготрајно, туку само повремено.

Еве како изгледа планот за исхрана на водената диета

Појадок

Голема чаша вода, чај или свежо цеден сок. Овошје и свежо цеден сок можете да консумирате колку што сакате.

Ужинка

Голема чаша вода, чај или свежо цеден сок. Неколку плодови овошје, комбинирајте различни видови.

Ручек

Голема чаша вода пред јадење и чај после јадење. Ручекот се состои од свеж желенчук во количина по желба, со додаток на оцет, малку масло, лимон, или зачини. На салатата можете да и додадете и маслинки. Дозволените зеленчуци се артичоки, целер, зелена салата, моркови, пиперка, краставица, лук, пченка, домати.

Ужинка

Голема чаша вода, чај или свежо цеден сок. Чаша млеко или јогурт или 30 гр сирење или парче овошје.

Вечера

Испијте чаша вода пред и шолја чај после јадењето. Оброкот треба да содржи 100 гр месо (пилешко или телешко) или 150 гр риба (ослич) или едно јајце со зеленчук по избор.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Пролетна диета со долготраен ефект

  Пролетна диета со долготраен ефект

  Пробајте ја оваа пролетна диета и уживајте во нејзините благодети. Диетата се држи 2 недели, постојат две варијатни кои се повторувааат една по друга. Опција…

 • Диета со краставици и домати

  Диета со краставици и домати

  Со диетата со краставици и домати може лесно да ослабите, а се што е потребно да дојдете до формата која ја посакувате е да го…

 • ДИЕТА: Лимонада диета – за 14 дена 9 килограми помалку

  ДИЕТА: Лимонада диета – за 14 дена 9 килограми помалку

  Лимонада диета, која исто така се нарекува „диета голем чистач“, трае 10 – 14 дена. За две недели, можете да изгубите до 9 кг од…

 • Одлична диета од 4 дена: Намалете 4 до 5 кг

  Одлична диета од 4 дена: Намалете 4 до 5 кг

  За луѓе на кои им е потребно за брзо време да ослабнат за некоја посебна прилика, диетата од 4 дена за намалување на 4 до…

 • Диета со супа од зеленчук: Ослабете 5 кг за 7 дена

  Диета со супа од зеленчук: Ослабете 5 кг за 7 дена

  Со диетата со супа од зеленчук можете да намалите 5 килограми за една недела. Рецептот за супата е уникатен и едноставен. Таа успешно ќе ги исчисти…

 • 5-дневна мартовска диета

  5-дневна мартовска диета

  Оваа диета претежно се состои од овошје и зеленчук. Таа трае 5 дена, после кои се потребни 2 дена одмор, односно нормално, но не претерано…

 • 3-дневна диета со туна

  3-дневна диета со туна

  Оваа диета помага без голем напор да изгубите 1,5 кг за 3 дена. Звучи одлично, зарем не? Па да видиме како изгледа оваа кратка диета……

 • 14-дневна бразилска диета

  14-дневна бразилска диета

  Со 14-дневната бразилска диета за две недели може да го симнете 4-5кг. Ако не сакате јајца, најдобро е воопшто да не започнувате со оваа диета.…

 • Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Oслабете до 10 кг со оваа 3-неделна диета

  Погледнете како да ослабите од 5 до 10 килограми, држејќи ја 3-неделната диета на експертот за исхрана Брајан Филат. 3-неделната диета на Брајан Филат е…

 • Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Диета: За 15 дена 5 кг помалку

  Оваа диета ви овозможува да загубите 5 килограми за 15 дена. Со неа се внесуваат доволно витамини и минерали, па нема чувство на слабост при…